Rozpoczęcie szóstego sezonu w PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS przyniosło nam sporo nowości, a przede wszystkim świeżą mapę.

Zapowiedziane niedawno zmiany, które przez ostatnie kilka dni można było sprawdzić w testowej wersji gry, debiutują dziś na oficjalnych serwerach. Największą nowością jest oczywiście mapa, nazwana Karakin. Jest to pustynna lokacja o wielkości 2×2 kilometry, na której maksymalnie znajdą się 64 osoby. Karakin różni się od innych lokacji tym, że brak na niej wielu dużych aglomeracji miejskich. Zdecydowaną większość terenu pokrywają piaszczyste wzniesienia, które możemy dobrze kojarzyć chociażby z Miramaru.

Na nowej lokacji będziemy mogli znaleźć nowy oręż. Tym razem rozszerzono asortyment granatów, dodając bombę przylepną. Ładunek wybuchowy może być użyty nie tylko przeciwko oponentom, lecz również do zmiany naszego otoczenia, wszak wysadza on ściany i podłogi w wyznaczonych do tego miejscach. Destrukcja otoczenia została wzbogacona również o cienkie ścianki, które z łatwością można przestrzelić każdą bronią. W tym miejscu warto również wspomnieć o Czarnej Strefie, która obraca w ruinę poszczególne zabudowania.

Nowości dotknęły również lokacje Erangel i Miramar. Na tych mapach od dziś będziemy mogli znaleźć szybowce, które mogą pomieścić dwie osoby, z czego jedna swobodnie będzie mogła korzystać ze swoich broni. Pełną listę zmian możecie znaleźć pod tym adresem, a poniżej znajdziecie film z omówienia zmian w PUBG.