Erangel to najstarsza, dostępna w puli map lokacja. Twórcy planują ją odświeżyć. Co konkretnie chcą zmienić?

Po wycieku do sieci plików dostępnych na Publicznym Serwerze Testowym niektórzy gracze PUBG wywnioskowali, że Erangel czeka „face lifting”. Jak się okazuje, twórcy potwierdzili to w oficjalnej notce pisząc, że pracują nad ulepszeniem mapy oraz nad zmianami w pojawianiu się przedmiotów. Nowe budynki to tylko jedna z dodanych zmian i na pewno nie jedyna jaką otrzymamy.

Deweloperzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że równowaga w pojawianiu się przedmiotów na mapie to podstawa ich gry. Twierdzą również, że układ mapy jest niemalże tak samo ważny. Jak dalej możemy przeczytać: „Chcemy zatem upewnić się, że wszystkie zmiany dokonane pod względem obu tych aspektów gry będą dobrze przemyślane”.
Czyżby słynne mosty miały zostać zastąpione, a sama mapa miałaby się zmienić nie do poznania? W najbliższych dniach mają wystartować testy różnorakich zmian na Erangel. Twórcy zapewniają, że będą na bieżąco informować graczy co do przyszłości mapy. Zaznaczają jednak, że informacje wyciągnięte z test serwera nie odzwierciedlają w pełni zakresu prac.

„Nie możemy się doczekać, aby przedstawić wam wszystkie informacje dotyczące aktualizacji mapy Erangel i przetestować te zmiany razem z wami […]”. Wszystko wskazuje na to, że pierwsza, dostępna mapa w PUBG doczeka się nie lada „przemeblowania”.