Przez ostatnie 2 dni zawodnicy Izako Boars rozegrali aż 12 map w ramach kwalifikacji do PEL Contenders League i wywalczyli awans.

Po dwóch dniach pełnych emocji i walki, Paweł „ghostar” Smoliński, Patryk „Bruksel” Kopecki, Mateusz „MOORPHEUS” Ludwig i Michał „KnorkiS” Bławat dzięki dobrej dyspozycji i zajęciu trzeciego miejsca w piątym meczu, drugiego w szóstym i zwycięstwie w ósmym, wywalczyli promocję do PEL Contenders League.

Nie obyło się bez kontrowersji. Team FeelsDumbMan został zdyskwalifikowany z turnieju za naruszenie punktu 6.15 regulaminu, który brzmi: „Niesportowe zachowanie drużyny lub poszczególnych zawodników (timing, glitching, cheating itp.) będzie prowadzić do dyskwalifikacji drużyny z turnieju i wiązać się z dalszymi konsekwencjami i wykluczeniami z turniejów przez wskazany okres czasu”.

Pomimo cheaterów w lobby, Izako Boars może też mówić o nutce szczęścia. Drugie miejsce zapewnili sobie z jednym punktem przewagi nad trzecią drużyną, która również uzyskała jeden punkt przewagi nad czwartą drużyną. Stawka była bardzo wyrównana, a o awansie zadecydowały detale.