Po dobrych występach w trzeciej fazie kwalifikacji do PEL Contenders League -Europe West Additional Qualifiers, dwie polskie ekipy przechodzą dalej.

Wczorajszego wieczora zawodnicy Izako Boars, 4Quid Silver, MrGregTV Crew i Polish Power walczyli o awans do czwartej rundy kwalifikacji w ramach PEL Contenders League. Znakomitą dyspozycją mogą pochwalić się zawodnicy Izako Boars. Paweł „ghostar” Smoliński, Michał „KnorkiS” Bławat, Patryk „Bruksel” Kopecki i Mateusz „MOORPHEUS” Ludwig ukończyli zmagania na pierwszym miejscu z łączną liczbą 49 eliminacji i przewagą 18 punktów nad drugą drużyną – 4 Angry Kids.

Promocję do kolejnej rundy kwalifikacji, zapewnili sobie również zawodnicy 4Quid Silver, którzy zajęli 5 miejsce w grupie C, walcząc w składzie Leonard „Hitman3003” Paszkowski, Jan „ppaulos” Sznajder, Jan „Joooshua” Cielemęcki, Mateusz „svq” Jurkiewicz.

Niestety MrGregTv Crew i Polish Power zakończyły swoje zmagania odpowiednio na miejscach 16 i 15. Trzecia edycja kwalifikacji odbyła się w formacie BO6, czwarta faza rozgrywek startuje już za tydzień i rozstrzygnie się na 12 mapach.