Jak sami twórcy zapewniają, wiele zmian w tej aktualizacji zostało wprowadzonych głównie dzięki informacjom i opiniom przesłanym przez graczy.

MP5K to nowy pistolet maszynowy, który znajdziecie tylko i wyłącznie na Vikendi i zastąpi on Vectora. Pistolet ma prosty do opanowania odrzut i stosunkowo dużą szybkostrzelność wynoszącą 900 strzałów na minutę. Podstawowa wartość obrażeń wynosi 33. Do nowej MP5 zamontujecie większość dostępnych dodatków, ponieważ broń została wyposażona we wszystkie miejsca modyfikacyjne dla magazynków, tłumików, chwytów i celowników optycznych.

Przepustka Survivor 3: Wild Card wraz z wprowadzeniem aktualizacji numer 27, wita się ze światem gry. Będzie zawierać ponad 60 nagród, które obejmą ulepszone misje, mające być nie lada wyzwaniem dla graczy, oraz funkcję ich śledzenia w czasie rzeczywistym. Wild Card będzie działać przez 10 tygodni – czyli do 5 czerwca. Codziennie będziecie mieli do wykonania pulę „daily mission”, z których możecie wymienić maksymalnie 3 z nich. Wyzwania tygodniowe możecie zmienić 5 razy. Pojawił się szereg nowych zadań, które sprawdzą wasze umiejętności strzeleckie!

Zmiany w uzbrojeniu rozgrywce. Najważniejszą zmianą jest przekalibrowanie UMP z amunicji 9 mm. na 45ACP. Zmieniono też jego nazwę na UMP45. Pojemność magazynka została zmniejszona z 30 i 40 kul z powiększonym magazynkiem, do poziomu odpowiednio 25 i 35 pocisków. Vector również został przekalibrowany. Od teraz strzela amunicją 9 mm, a zwykły magazynek zyskał 6, a powiększony 8 dodatkowych pocisków. Zmniejszono obrażenia broni z 34 do 31. M16A4 zyskało miejsce na zamontowanie kolby taktycznej i celowników skośnych. Zmniejszono odrzut początkowych strzałów w trybie serii i zwiększono odległość, od której zmniejszają się obrażenia „chudej emki”. Modyfikacjom uległy też dodatki do broni. Połączono kategorię dodatków do pistoletów i SMG, zintegrowano też ładownice do Winchestera94 i Kar'a98k, a celowniki holograficzne od teraz założymy na pistolety.

Po długich testach, przyszły zmiany w dostępności i pojawiania się przedmiotów na Erangel. Twórcy zwiększyli ogólne tempo pojawiania się przedmiotów na pierwszej, dostępnej mapie w PUBG. Współczynnik uległ podwyższeniu dla AR'ek, DMR'ek i SMG'ów odpowiednio o 12%, 16% i 14%. Nieznacznie zwiększono też częstość pojawiania się pistoletów i karabinów snajperskich, jednak twórcy nie zdradzili tutaj konkretnych liczb.

Skupiliśmy się na najważniejszych zmianach jakie wprowadza ta aktualizacja, jeśli jesteście ciekawi wszystkich nowości, to znajdziecie je tutaj.