Sensacja goni sensacje. Po fantastycznej dyspozycji AVEZ Esport w dniu wczorajszym oczekiwano ich w finale . Na ich drodze jednak stanęły Dziki, które zatrzymały MOLSIego i spółkę.

Poland Izako Boars

2

Faza pucharowa
Polska Liga Esportowa
Finały Jesień 2019

Train
(10:5; 6:7)
Nuke
(6:9; 6:7)
Overpass
(8:7; 8:1)

Poland AVEZ Esport

1

Train

Pierwszą mapą drugiego półfinału okazał się Train. AVEZ pokazało wczoraj, że na „pociągach” czuje się fantastycznie, pokonując pewnie Wisłę All in! Games Kraków 16:11. Starcie z Dzikami musiało jednak rozpocząć od strony atakującej, która na tej mapie jest mniej faworyzowana. Pierwsze wyniki dawały tego obraz – Ośmiornice przegrały pistoletówke, a następnie kilka rund z rzędu, doprowadzając do wyniku 1:9. Dopiero w końcówce pierwszej połowy udało im się podnieść kilka zwycięstw.

Zmiana stron nastąpiła przy wyniku 10:5 dla Izako Boars. Ich rywale próbowali powrócić do spotkania, dając kilkakrotnie popis swojej stelarnej defensywy. Zdarzały się jednak momenty, w których indywidualne przebłyski pozwalały ekipie Luza na wygrywanie rund. Jedną taką sytuacją był 4k z Deagla wykonany przez lidera Dzików, TOAO. Takie momenty definitywnie wchodziły AVEZ do głowy, które nie potrafiło się potem pozbierać i popełniało głupie błędy, a także za łatwo wpuszczali oponentów na bombsite'y. Tym sposobem Train zakończył się wynikiem 16:12 na korzyść podopiecznych Hypera.

Nuke

Na Nuke'u spodziewano się szybkiego domknięcia serii, tym bardziej, że zwycięzcy pierwszej mapy zaczynali po stronie anty-terrorystów. Izako Boars jednak nie potrafiło wykorzystać tej przewagi. Przegrali pistoletówke i następującą po niej rundę anty-eco. Potem co prawda udało im się wygrać kilka potyczek, lecz na tle całej pierwszej połowy był to tylko chwilowy sukces. AVEZ Esport nie bało się grać ofensywnie, na co Dziki nie potrafiły znaleźć odpowiedzi. Organizacja spod szyldu ośmiornicy wykorzystała niepewność rywali, i wypracowali sobie wysoką przewagę 9:6.

Po tak dominującej wręcz połowie na Nuke'u chciałoby się powiedzieć, że prowadzący pójdą za ciosem. Nie do końca tak się wydarzyło. Przez wygraną drugą pistoletówke ekipa Exusa nadrobiła przewagę, dzięki czemu końcówka drugiej mapy była naprawdę ciekawa. Atakujący głównie uderzali na dolny bombsite, jako że na górnym znajdował się kylar, który był naprawdę śmiertelny, i zaliczył na swoim koncie niejednego multi-killa po stronie CT. Po wygraniu kilku rund z rzędu Ośmiorniczki w pełni przejęły inicjatywę, i wygrały Nuke'a 16:12.

Overpass

Pierwsza połowa Overpassa była kolejnym epizodem z serii wyrównanych pojedynków. Najpierw przewagę wyrobiła sobie ekipa nawrota, tylko po to, żeby później nadgoniło ich Izako Boars. W ofensywie wiele razy z dobrej strony pokazał się Luz, który ugrał dla Dzików niejednego clutcha. Historia obrała o wiele szybsze tempo po zmianie stron. Podopieczni Hypera nie pozwolili rywalom przebić się przez ich defensywę, i skutecznie wygrywali rundę za rundą. Prędko dowieźli wynik – mecz zakończył się wynikiem 16:8.