Portugalczycy udowodnili polskiej widowni, że nie ma z nimi żartów. Z łatwością poradzili sobie z zawodnikami CLEANTmix, którzy uważani byli za najlepszą drużynę w grupie.

Poland CLEANTmix

8

Faza pucharowa
Polska Liga Esportowa
Finały Jesień 2019

Dust2
(7:8;1:8)

Portugal Giants

16

Dust2

Polacy zdecydowali się na otwarcie mapy od fake'a na A. Kiedy to faktycznie wyszło pomyślnie, to niestety nie udało się obronić podłożonej bomby na bombsite B, przez co inauguracyjna runda wpadła na konto Portugalczyków. Następnie na Duście oglądaliśmy bardzo wyrównane starcie. Nawet podczas wygranej rundy straty w zawodnikach i uzbrojeniu były ogromne po obu stronach. Pod koniec pierwszej połowy na prowadzenie zaczęli wychodzić Portugalczycy, dzięki indywidualnym przebłyskom między innymi MUTiRiSa. Finalnie zmiana strona nastąpiła przy wyniku 8:7 dla Giants.

Po rotacji stron pistoletówka ponownie wpadła na konto foxa i spółki, którzy tym razem wygrali także następujące po niej rundy. Nasi rodacy zdołali zabrać jedną rundę z rąk przeciwników, to było jednak za mało, żeby ich zatrzymać. Goście z zagranicy po stronie terrorystów zbudowali sobie dobrą ekonomię, która prędko pozwoliła im się odrobić. Po wykupieniu SG dla większości zawodników, mapa była praktycznie przesądzona. CLEANT nie potrafiło walczyć z najpopularniejszą obecnie bronią w CSie. Mapa zakończyła się z wynikiem 16:8.