Ośmiornice okazały się dzisiaj nie do pokonania. Po dominującym pierwszym meczu, AVEZ ponownie dało popis umiejętności, tym razem w spotkaniu z Białą Gwiazdą.

Poland AVEZ Esport

16

Faza pucharowa
Polska Liga Esportowa
Finały Rzeszów  2019

Train
(12:3; 4:11)

Poland Wisła All in! Games Kraków

11

Train

AVEZ Esport w spotkaniu z Białą Gwiazdą dało kolejny popis fantastycznej dyspozycji. Pomimo przegrania rundy pistoletowej, Ośmiornice nie mogą uznać drugiego spotkania grupy B do nieudanego. Po wygraniu anty-eco i wyrównaniu wyniku 1:1, nawrot i spółka wygrali kolejne siedem rund z rzędu. To dało im ogromne prowadzenie wysokości 8:1. Wtedy Wiślanie dali radę odeprzeć ofensywę AVEZ, ale tylko pojedynczo. Ekipa hadesa nie dała złamać w sobie ducha, i pomyślnie dowiozła do połowy meczu pokaźny wynik 12:3.

Kolejna pistoletówka również padła łupem Wisły All in! Games Kraków, która nie potrafiła niestety w pełni przejąć inicjatywy. Ośmiornice po zebraniu odpowiednich funduszy, żeby zagwarantować sobie pełny ekwipunek, znowuż zaczęły wygrywać spotkanie. Z tego powodu zrobiła nam się sytuacja, w której prowadziły one 14:6. Bardzo mało dzieliło AVEZ od wygranej, co było widać po niepewnej grze rywali, którzy musieli być zestresowani z zaistniałej, zaskakującej sytuacji. Biała Gwiazda walczyła do końca. Będąc dwie rundy od przegranej zaczęli notować poważny comeback. Dzięki wielu wygranym sytuacjom 1v1 Wisła osiągnęła aż dwucyfrowy wynik. Niestety, więcej niż jedenaście nie wygrali. Mecz skończył się wynikiem 16:11.