Wisła All In! Games Kraków to zdecydowanie jedna z mocniejszych ekip na finałach Polskiej Ligi Esportowej w Rzeszowie. O dyspozycji zespołu i o tym z kim chciałby zagrać ewentualnie w finale opowiedział jeden z zawodników Białej Gwiazdy, Kacper „kap3r” Słoma.

Jesteście tutaj w Rzeszowie jedyną drużyną, która tydzień temu grała w półfinałach ESL Mistrzostw Polski. Jak na Waszą dyspozycję wpłynie kolejny LAN po tak krótkim czasie?

Miejmy nadzieję, że wpłynie lepiej niż gorzej. Graliśmy w ostatnim czasie naprawdę dużo, jesteśmy świeżo po bootcampie. Na Mistrzostwach Polski myślę, że mecz na Illuminar był dość ciężki, ale także dość wyrównany. Miejmy nadzieję, że już jutro ta nasza ciężka praca zaowocuje.

Jesteście w grupie z PACT i z AVEZ. Ośmiornice weszły na zastępstwo dopiero wczoraj. Domyślam się, że dużo przygotowywaliście się na AGO. Mocno przeszkadza wam ta zmiana?

No właśnie nie, tutaj muszę powiedzieć, że niespecjalnie przygotowywaliśmy się na Furlana i spółkę. Jest to informacja która nas ucieszyła, no bo jednak AGO było głównym faworytem do wygrania tego turnieju, zajęli drugie miejsce w ESL MP. Uważam, że to zmiana na plus. Trzeba jednak pamiętać, że chłopaki z AVEZ również potrafią grać, potrafią strzelać, tak więc zobaczymy jak to będzie. Minus jest taki, że wszystkie spotkania w grupie to serie best-of-one, więc wszystko może się zdarzyć.

Rozmawiałem dzisiaj z rmnem z Giants, który stwierdził, że polska scena jest bardzo silna, jest na niej z dziesięć dobrych drużyn. Wyraźnie też zaznaczył, że jesteście w jej czołówce. Jakbyś to, jak i całą polską scenę na koniec 2019 roku skomentował?

Ciężko powiedzieć, obecnie najlepsze momenty ma Illuminar. Wraz z VP są w top 30 HLTV. Moim zdaniem ARCY bardzo dobrze gra, chociaż nie wiem dlaczego nie ma tych wyników. No miejmy nadzieję, że w kolejnym roku ta scena pójdzie do góry, bo obecnie niestety nie mamy drużyny, która jest tier 2. Illuminar obecnie podchodzi pod ten poziom, ale tier 2 nie można jeszcze ich nazwać. Zobaczymy.

Wiele też osób z którymi dzisiaj rozmawiałem mówiło, że uważa Was za faworytów, zwłaszcza po rezygnacji AGO. Skomentujesz to jakoś?

Też się z tym niewątpliwe zgodzę, że jesteśmy faworytami finałów PLE. Chcielibyśmy podnieść ten puchar. Ze SZPEREM trzy razy z rzędu wygraliśmy Polską Ligę Esportową – chcielibyśmy to powtórzyć.

W takim razie z kim zagracie w finale?

Chciałbym się zmierzyć chyba z CLEANTmix. Widziałem wywiad exhiego. Powiedział, że bardzo chciałby z nami zagrać, że bardzo łatwo się na nas gra, że ma na nas sposób. Chciałbym mu pokazać, że się myli.

Poruszyłeś bardzo ważny temat tego, że polskie zespoły nie mogą wejść do tej tier 2. Moim zdaniem brakuje nam rywalizacji na międzynarodowych turniejach, które podbiją rankingi na HLTV. A brakuje nam tej konkurencji, bo polskie drużyny nie przechodzą przez kwali, z ostatnim wyjątkiem ARCY. Dlaczego ta forma rodzimych formacji jest gorsza online?

Dokładnie tak jak powiedziałeś, kwali są największym problemem. Szczerze mówiąc to nie wiem czy to jest kwestia nastawienia. Nie wiem czy to może aspekt taki, że Polacy gdy widzą, że grają na gorszą drużynę, to nagle nie skupiają się w 100%. To może jest częste, kiedy w kwalifikacjach online masz BO1 – wtedy jeszcze łatwiej jest przegrać. Poza tym, to jest to ciężki temat, na który w skrócie nie wiem co więcej powiedzieć.

Tak na koniec – skoro widziałeś wywiad z exhiem. Chciałbyś mu może jakoś odpowiedzieć?

Jedyne co chciałbym mu powiedzieć, to mam nadzieję, że spotkamy się w półfinale albo w finale, i będzie to dobry mecz. Oczywiście na naszą korzyść.