Podczas trwającego obecnie BlizzConu odbyła się prezentacja Sombry, nowej postaci dołączającej do Overwatch. Oczywiście nie byłaby ona sobą, gdyby nie wdarła się na scenę po swojemu, hakując film dokumentalny dotyczący początków gry.

Miesiące oczekiwań, spekulacji i niecierpliwości. W końcu doczekaliśmy się oficjalnego zaprezentowania Sombry przez Blizzard. Hakerka, na którą czekają miliony graczy, do tej pory była tylko jedną wielką niewiadomą. Twórcy Overwatcha postanowili zabawić się z nami, szykując wiele zagadek takich jak kody na różnych stronach, których nie dało się zrozumieć, ukryte symbole na różnych mapach czy nawet wypowiedzi pracowników, którzy starali się podpowiadać nam tak, abyśmy nie byli do końca pewni kim jest Sombra.

Z informacji podanych w filmie można wyciągnąć, że nie będzie ona związana z żadną frakcją istniejącą w grze. Jak prezentują się jej umiejętności? Przede wszystkim korzysta ona z pistoletu maszynowego, który strzela z dużym rozrzutem na krótki dystans. Po drugie – jej kolejną umiejętnością jest Hakowanie, które uniemożliwia wrogom używanie zdolności i korzystanie z apteczek. Posiada ona także Kamuflaż Termooptyczny, dzięki czemu staje się na pewien czas niewidzialna, a także powoduje zwiększenie prędkości poruszania się. Translokator natomiast pozwala rzucić marker, do którego przez pewien czas będziemy mogli się teleportować. Ultimatem Sombry jest Impuls Elektromagnetyczny, który jest wielkim wyładowaniem elektromagnetycznym, który niszczy bariery i osłony, a także hakuje wszystkich przeciwników w zasięgu.