Od dłuższego czasu panuje moda wśród klubów sportowych na wykupowanie esportowych zespołów. Tym razem łakomym kąskiem na rynku ma być REUNITED – jedna z najlepszych drużyn Overwatch na świecie.

Jak informuje esportsobserverREUNITED zostało głównym celem dla kilku klubów sportowych. Nie ogranicza się to tylko do zespołów piłkarskich, bowiem także drużyny koszykarskie wchodzą w grę. Wśród zainteresowanych znajdują się kluby NBA, piłkarskiej Bundesligi i Premier League. Nie ma konkretnych informacji które z nich miałyby konkretnie zainwestować, jednak śmiało można wykluczyć te obecnie posiadające drużynę esportową.

Jak mówi menedżer REUNITED, Frederik Kragh Christensen, wiele drużyn niezależnych może zdecydować się na taki krok:

To oczywiste, że jako jedna z największych drużyn Overwatch na świecie będziemy otrzymywać oferty w związku z powstaniem Overwatch League. Więc tak, negocjujemy z drużynami z NBA, Premier League oraz Bundesligi. REUNITED  najprawdopodobniej zostanie wykupione jeszcze przed startem Overwatch League. Z pewnością inne esportowe zespoły będą szukać partnera w klubach sportowych. Nie sfinalizowaliśmy jeszcze transakcji, więc wciąż jesteśmy otwarci na oferty.

Zainteresowanie drużynami Overwatch wzrosło wraz z ogłoszeniem Overwatch League, o którym więcej przeczytacie w tym miejscu. Wielkie marki będą coraz częściej decydować się na inwestycję w tę grę, bowiem dzięki wsparciu Blizzarda i zmianom w grze może stać się ona kolejnym tytułem, który osiągnie sukces na rynku esportowym. Firma chce jednak aby liga była prowadzona w inny sposób niż robi to Riot Games z League Championship Series, bowiem zasady panujące w najlepszych ligach League of Legends nie przypadły do gustu firmie.