Kolejne pięć tygodni zmagań za Nami. Drugi etap zmagań dostarczył oglądającym wiele emocjonujących spotkań oraz do końca trzymał w napięciu, kogo zobaczymy w finałowej trójce!

Triumfatorzy pierwszego etapu – London Spitfire oraz zdobywcy pierwszego miejsca w tabeli – New York Excelsior ponownie nie zawiedli.  Tego samego nie można powiedzieć o reszcie klasyfikacji, gdzie doszło do sporych przetasowań.  Spadek formy zaliczyły Houston Outlaws i Los Angeles Valiant, które uplasowały się na 7. i 8. Miejscu. Pozytywnie zaskoczyło Los Angeles Gladiators, zajmując ostatecznie 5. miejsce. Seoul Dynasty awansowało o jedno oczko, a szansa na finałową trójkę przeszła im tuż obok nosa. Ich największymi rywalami okazało się Philadelphia Fusion! Drużyna ta zaskoczyła wszystkich wspinając się aż o 4 miejsca w tabeli i ostatecznie wchodząc do starcia o tytuł zwycięzców etapu.

Niespodziankom nie było jednak końca. W rozegranym meczu przeciwko London Spitfire, drużyna z Filadelfii zdołała rozgromić ich na Hanamurze, będąc pierwszą, która tego dokonała w drugim etapie! Kolejnym zaskoczeniem był wynik meczu – Londyńczycy ulegli rywalom w zażartym pojedynku 2:3, tracąc szansę na zdobycie tytułu.

Tym samym Philadelphia Fusion stawiła w finale czoła New York Excelsior. Wydawało się, że po zdominowaniu etapu nic nie będzie powstrzymać Nowojorczyków przed zwycięstwem. Ich rozpędzony po poprzedniej wygranej przeciwnik niemal udowodnił, że może być inaczej. Pierwsze dwie mapy – Droga 66 oraz Wieża Lijiang zepchnęły New York Excelsior do wyniku 0:2.  Podczas gdy Philadephia Fusion mogła wygrać w dowolnym momencie, ich rywale potrzebowali pełnego rewers sweep’u by zdobyć tytuł. Po kolejnych dwóch bardzo napiętych mapach – Zakładach Volskaya Industries i Hollywood mieliśmy remis, który rozstrzygnąć miał się na Posterunku Gibraltar.

Jako pierwsze atakowało Philadelphia Fusion, które choć nie doprowadziło ładunku do końca zdobyło aż 2 punkty. Zdobycie drugiego z nich bardzo opóźniła świetna gra Saebyeolbe, który grając Tracer co chwilę wyłapywał healerów rywali – Neptuno i Boomboxa. Po zamianie stronami, New York Excelsior dość szybko zdobywało kolejne punkty, zostawiając sobie aż 3 minuty na dopchnięcie ładunku do końca. Taki zapas czasu okazał się jednak niepotrzebny, gdyż zaledwie w nieco ponad minutę uporali się z zadaniem i zdołali sięgnąć po upragnione zwycięstwo!

Poza tytułem triumfatora drugiego etapu New York Excelsior wygrało także 100 000 dolarów, 25 000 powędrowało zaś do Philadelphia Fusion. Kolejna faza rozgrywek wystartuje już 5 kwietnia!