Ostatnio bardzo dużo mówi się o nowo powstających drużynach e-sportowych powoływanych przez stowarzyszenia zajmujące się sportem tradycyjnym. W świat wirtualnych rozgrywek wchodzi klub IFK Helsinki, który postanowił zaistnieć na scenie gry Overwatch.

IFK Helsinki to fiński klub sportowy specjalizujący się w znanej grze zespołowej – hokeju na lodzie. Powstał on w roku 1827, lecz pierwsze w mecze rozegrane zostały dopiero w latach dwudziestych. Można powiedzieć, że formacja stawała się coraz bardziej popularna i znana wraz z rozwojem hokeju na lodzie, który w tamtym okresie czasu stawiał dopiero swoje pierwsze kroki. Jak mówi ich historia, klub prężnie i owocnie pracował przez kolejne dekady, by finalnie stać się topowym zespołem.

Dziś chce dać swoją szansę również sportowi elektronicznemu. Jej dynamiczny rozwój sprawił, że IFK Helsinki postanowiło założyć własną drużynę e-sportową prowadzącą zmagania w znanej grze Overwatch. Wiemy, że zespół będzie występował pod nazwą Helsinki REDS oraz używał hasztagu #hREDS na portalach społecznościowych.

W roli menadżera zobaczymy Christera Kasurinen, zaś w funkcji trenera spróbuje odnaleźć się Roope „Ruape Kurkela. Jak podaje ich oficjalna strona, drużyna już rozpoczęła intensywne treningi i szlifuje swoje umiejętności.

Helsinki REDS:

Finland Roope „Ruape” Kurkela (Kapitan)

Finland Eemeli „Woomera” Ikonen
Finland Miika”BBR” Tekoniemi
Finland Toni „Effix„Hurme
Finland Jani „Exceed” Kosonen
Finland Ville „prettyWise” Mikkonen