BlizzCon po raz kolejny przynosi nam ogrom zmian, jakie wprowadzane będą do gier. Dziś jednak skupiono się także na e-sporcie, który Blizzard chce rozwijać za pomocą swoich produktów. Aby pomóc graczom szukającym drogi do zostania profesjonalistą, stworzono Overwatch League!

Jak wszyscy wiemy, Overwatch rozwija się naprawdę prężnie. Coraz więcej wielkich marek inwestuje w drużyny, które walczą ze sobą w największych turniejach. Blizzard postanowił jednak rozszerzyć możliwości graczy, którzy jeszcze nie mieli okazji zmierzyć się na profesjonalnej scenie. Podczas tegorocznego BlizzConu zapowiedziano Overwatch League.

Czym będzie liga Overwatch? Przede wszystkim ma być to brama dla graczy, których nie widujemy na co dzień w profesjonalnych rozgrywkach turniejowych. Najbardziej wyróżniający się zawodnicy będą mogli uczestniczyć w lidze, która wyznaczać ma nowy poziom rywalizacji esportowej. Idąc za słowami Mike'a Morhaime'a, prezesa Blizzard Entertainment „Overwatch League pozwoli najbardziej utalentowanym zawodnikom przekuć swoją pasję w prawdziwy, przynoszący wymierne korzyści zawód”.

Pierwszy sezon Overwatch League zaplanowany został na rok 2017. Najpierw do rozgrywek zostaną zaproszeni gracze, którzy już wcześniej wyróżnili się w rywalizacji e-sportowej. Zawodnicy będą testowani, a najlepsi zostaną zaproszeni na przesłuchania do drużyn, które będą mogły podpisać kontrakt z graczem. Umowy będą zawierać podstawowe wynagrodzenie, a także pakiet benefitów. Każda z drużyn w lidze będzie reprezentować duże miasta w danym regionie. Takie działanie ma pomóc rozwijać społeczność lokalną Overwatch.

Więcej informacji zostanie udostępnione już wkrótce. Nie można wykluczać, że jeszcze w trakcie BlizzConu dowiemy się jak dokładnie działać będzie Liga Overwatch. Wraz z prezentacją tego projektu pojawia się jednak pytanie – czy nie zabije to innych profesjonalnych rozgrywek?