Coraz lepiej rozwija się esportowa część Overwatcha. Na świecie zaczyna się tworzyć coraz więcej turniejów i drużyn. W Polsce także możemy zaobserwować ten trend, dziś dzięki ASUS ROG i Fantasy Expo Challenge.

Fantasy Expo Challenge i ASUS Republic of Gamers zdecydowały się połączyć siły, aby wspólnie zorganizować cykl turniejów ASUS ROG Challenge. Jest to świetna okazja dla każdego gracza, który myśli o rozpoczęciu swojej profesjonalnej kariery w Overwatch. Początek pierwszych kwalifikacji już 15 lutego.

Jak jednak wyglądać będzie cały cykl? Zorganizowane zostanie osiem turniejów kwalifikacyjnych, do których zgłosić się może aż 128 graczy na jeden z nich. Ośmiu najlepszych graczy otrzyma szansę wykazania się w wielkim finale, gdzie gracze będą walczyć o peryferia ASUS ROG. Turniej finałowy zaplanowany jest na końcówkę kwietnia. Łącznie w puli nagród znajduje się aż 6200 złotych, a turnieje rozgrywane są jeden na jednego.

Organizatorzy zapowiedzieli także wiele atrakcji w trakcie spotkań transmitowanych na kanale ESPORT NOW na twitch.tv. Zorganizowane zostaną konkursy z nagrodami, a sama transmisja prowadzona będzie przez Jacka „HighStyled” Kamińskiego i to on zajmie się także komentarzem najlepszych spotkań. Wszelkie informacje na temat turnieju znajdują się w tym miejscu, natomiast o sprzęcie ASUS Republic of Gamers dowiecie się więcej z tego linku.