Czas na wielkie zmiany w Brawl Stars. Meta wywrócona do góry nogami, niemniej czy to odpowiedni moment na tak duży balans…?

Zmiany w balansie postaci są rzeczą zupełnie naturalną i nikogo nie dziwią. Zwłaszcza w grach, które podpinają się pod kategorię MOBA. Jednakże czy zawsze jest dobry czas na ich wprowadzanie? To z pewnością poddali wątpliwości gracze Brawl Stars, którzy mierzą się na arenie międzynarodowej. Deweloperzy postawili zawodników z całego świata przed nielada wyzwaniem.

Balans

W trakcie dzisiejszej przerwy technicznej zaimplementowane zostały następujące zmiany:

 • Belle: zasięg ataku zmniejszony o 6% (jest teraz zbieżny z zasięgiem Pyper, Brocka i Byrona);
 • Barley: zasięg ataku zmniejszony o 8%;
 • Jessie: ilość punktów życia wieżyczek zmniejszony z 3200 na 3000;
 • Shelly:
  – zasięg przemieszczania się z użyciem umiejętności „Hej do przodu” zwiększony o 11% (jest teraz taki sam, jak u Max);
  – Czas trwania spowolnienia po użyciu „Szoku bitewnego” zwiększony z 4 do 4,5 sekundy;
  – Leczenie za pomocą „Plastra” zwiększone z 1800 do 2000;
 • Carl: prędkość pocisków zwiększona o 15%;
 • Brock: siła ataku podstawowego zwiększona o 5%;
 • Dynamike: szybkość ruchu zwiększona o 6,5% (jest teraz zbieżna z szybkością ruchu El Primo);
 • Sandy: od teraz wymaganych jest 6 ataków podstawowych, by załadować umiejętność specjalną (wcześniej wymaganych było 5);
 • Poco: od teraz wymaganych jest 5 ataków podstawowych, by załadować umiejętność specjalną (wcześniej wymaganych było 4);
 • 8-Bit: szybkość po użyciu „Podłączonego” zmniejszona o 20%;

Złe wyczucie czasu

Balans, oprócz tego, że sporo zmieni w panujących na poszczególnych mapach trendach, zrobił też nie lada zamieszanie wśród esportowców. Przygotowujący się bowiem do kwalifikacji miesiąca zawodnicy mają niespełna dwa dni na przygotowanie nowych taktyk. Wprowadzenie zamin w tak kluczowym momencie wciągu miesiąca jest dość ryzykownym zagraniem ze strony wydawcy. W Internecie pojawiły się głosy niezadowolenia ze strony przedstawicieli licznych drużyn. Analityków i trenerów niezaprzeczalnie czeka ciężka noc, a samych graczy dość intensywny dzień, spędzony na przygotowaniach. Stawka toczy się wysoko. 8 zakwalifikowanych drużyn, oprócz możliwości zmierzenia się w finale z najlepszymi graczami z całego świata, w regionie EMEA dostaje także nagrodę w postaci 1000$.

Premiera nowego zadymiarza

Dla lekkiego osłodzenia burzliwej atmosfery wśród profesjonalistów, pojawiła się też dodatkowa informacja o nowej postaci. Sqeeak pojawi się w grze jutro, a już dzisiaj możemy podziwiać kompletną prezentację postaci.