Już niedługo wszyscy fani uniwersum Wiedźmina będą mogli umilać swoje spacery. Na urządzeniach mobilnych pojawi się gra w stylu Pokemon GO!

Uniwersum Wiedźmina rośnie na naszych oczach. Po wielkim sukcesie gier komputerowych od CD Projekt RED, powstają kolejne produkcje sięgające do źródła – książek Andrzeja Sapkowskiego. Mówimy tutaj chociażby o pierwszym sezonie serialu Wiedźmin na platformie Netflix, czy innych zapowiedzianych produkcjach które mają się skupić na Vesemirze, czy tzw. Koniunkcji Sfer, przez którą magia pojawiła się w świecie Geralta z Rivii.

Nowa gra mobilna ma odbywać się w uniwersum na długo przed losami Białego Wilka. The Witcher: Monster Slayer, bo taką nazwę będzie nosić nowy tytuł, będzie grą miejską korzystającą z technologii rzeczywistości rozszerzonej. Na styl popularnego na całym świecie Pokémon GO, aby gracze mogli przemieszczać się grze, będą musieli poruszać się w świecie rzeczywistym. Ich zadaniem będzie odnajdywanie i zabijanie potworów. Rozgrywka będzie miała elementy RPG, więc będziemy rozwijać swoje cyfrowe alter ego, a stwory mogą okazać się dla nas za silne. Czekają na nas misje fabularne, a na dowód pokonania kreatury zbierać będziemy trofea.

Za tworzenie tej gry odpowiada studio Spokko, wchodzące w część rodziny CD Projekt. Na chwilę obecną nie jest wiadomo kiedy dokładnie gra ujrzy światło dzienne, lecz na zachętę otrzymaliśmy trailer: