Supercell przedstawia trzy nowe tytuły z uniwersum Clasha! Przed nami przedstawienie Clash Quests, Clash Mini oraz Clash Heroes.

Clash of Clans i Clash Royale to klasyki na scenie gier mobilnych. Większość miłośników tej niezobowiązującej rozrywki miała styczność z przynajmniej jednym z tych tytułów. Oba osadzone zostały w tym samym uniwersum, więc spotykamy się w nich z podobną pulą postaci, czarów czy budynków. Elementy świata wykreowanego są stabilnie rozbudowywane i przenoszone z jednego tytułu na drugi, budując wśród graczy swoiste poczucie spójności. Wydawca postanowił jednak pójść o krok do przodu. Na świat wyszły informacje o wczesnej fazie produkcji trzech nowych gier, które uzupełnią clashową fabułę.

Clash Quest

Clash Quest jest grą, o której na ten moment mamy najwięcej informacji. Wiemy, że będzie to strategia turowa, z wykorzystaniem znanych nam postaci ze starszych tytułów. Część jednostek, które znajdują się w grze, jest nam już znana. Na liście znajdują się takie karty, jak:

  • Zaklęcia: Fireball, Zap, Rocket, Log;
  • Jednostki: Barbarian, Archer, Giant, Prince, Wizard, P.E.K.K.A., Bomber, Goblin, Baby Dragon;
  • Budynki: Inferno Tower, Cannon, Mortar;

Wiemy też, że jak w przypadku pozostałych gier spod tego szyldu, będziemy mieli do czynienia z dwiema walutami, czyli goldem i gemami. Twórcy wyjawili także kilka ciekawostek odnośnie samego gameplayu. Gracze będą się mierzyć z wcześniej ustawioną defensywą, którą należy obalić z użyciem ustawionych na mapie jednostek, więc jest to pewien element wspólny z Clash of Clans. Jeżeli zabraknie jednostek na mapie, niestety należy liczyć się z przegraną.

Gracze będą wdawać się w potyczki nie tylko z pojedynczymi jednostkami, ale też pełnymi zestawieniami potworów, budynków i obwarowań. Ekslprorując archipelag będzie można zdobywać nowe jednostki, ulepszać je i zwiększać ich ilość. Nowym elementem gry będą przedmioty, w które będzie można uzbroić swoje postaci. Każdy z nich będzie działał odrobinę inaczej, tworząc kombinacje, także w rozmaity sposób będziemy mogli kreaować swoją strategię na poszczególne poziomy gry. Dla przykładu, Prince posiada w broń, dzięki której będzie mógł użyć AOE ataku, gdy w decku umieścimy go x5.

Clash Mini

Clash Mini jest ciekawą adaptacją znanych nam postaci w grę bazującą na miniaturach. Jest to pierwsze przedsięwzięcie spod skrzydeł nowego, szanghajskiego studia Supercell, więc będzie się działo. Wydawca zbierał team w Szanghaju od wielu miesięcy, także należy nastawić się na coś, czego jeszcze pod tym szyldem nie uraczyliśmy. Pierwszą, rzucającą się od razu w oczy rzeczą, jest z pewnością kreacja postaci. Grafika gry jest bowiem typowo dla tego regionu urocza. Co więcej można o grze na ten moment powiedzieć? Będzie to planszowa strategia, w której wcielimy się w rolę ulubionych charakterów z Clasha, rozgrywając walkę na inteligencję. Przeciwnicy będą umiejscawiać swoje pionki na mapie równolegle i gdy już wszystkie jednostki się na niej znajdą – gra rozpocznie się automatycznie. Pojedynek ma skupiać się bardziej na części strategicznej, niż jak w przypadku Clash Royale, rozgrywce w czasie rzeczywistym.

Clash Heroes

Gotowi na przygodę w świecie pojedynków? Heroes jest grą, na którą z pewnością kilku starych clashowych wyjadaczy miało od pewnego czasu chrapkę. Zapowiada się nam tutaj kawał przyjemnego RPG. Wiem, że będzie dostępny tryb kooperacji. Nie zdradzono jednak, czy sama gra będzie funkcjonować na zasadzie otwartego świata, w którym gracze będą mogli na dowolnym polu się ze sobą integrować i ścierać, czy też raczej postawiono na dungeony. Wiemy jednak na pewno, iż postacie użyte w grze są nam doskonale znane ze wszystkich wyżej wymienionych tytułów. Niektórych przekonać do gry może informacja, iż tworzona jest ona z użyciem Unreal Engine. Niestety twórcy są wciąż we wczesnej fazie produkcji, więc trochę poczekamy nawet na zamkniętą betę.