Twórcy gry przychodzą z nowym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby nieco bardziej popisać się swoimi umiejętnościami. Oto The Miner Update!

The Miner Update przynosi ze sobą powiew świeżości w profilach graczy oraz samych kartach. Wraz z najnowszą aktualizacją do gry weszło kilka klasycznych i przez niektórych od dawna wyczekiwanych rozwiązań. Wszystkie z nich pozwolą graczom w łatwy i niewymagający sposób zaprezentować swoje doświadczenie.

Odznaki

Odznaki to system już w Clashu wszystkim doskonale znany. Do tej pory mogliśmy obserwować w swoich profilach wyróżnienia za staż w grze, turnieje, wyzwania… System ten dostaje zatem wyłącznie parę modyfikacji i ulepszeń – zarówno wizualnych, jak i systemowych. Oto oznaczenia, które od teraz będziemy mogli ujrzeć w naszych profilach:

 • Ilość wygranych bitw: odblokowuje się po 50 wygranych i aktualizuje się do 7 razy (100, 250, 500, 1000, 2500, 5000, 10 000 bitw). Zwycięstwa na Clan Wars nie są brane pod uwagę.
 • Pozycja na ladderze: aktywuje się, gdy graczowi uda się ukończyć sezon w top 1000 i aktualizuje się do 9 razy. Najlepszy wynik będzie prezentowany w profilu.
 • Wynik na Royal Tournament: tak samo, jak w przypadku pozycji w tabeli, aktywuje się przy uzyskaniu pozycji w top 1000 w Royal Tournament i aktualizuje się do 9 razy.
 • Weteran wojenny – wyraz uznania dla walecznych podczas pierwszej edycji Clan Wars. 3 różne odznaki dla tych, którzy zwyciężyli minimum jednokrotnie.
 • Ramp Up: aktywuje się po uzyskaniu 10 zwycięstw na Ramp Up. Ma 6 ulepszeń (25, 50, 100, 200, 500, 1000).
 • Sudden Death (nowe): warunki uzyskania odznak za aktywność na Sudden Death są identyczne z tymi dla Ramp Up.
 • Double Elixir (nowy): jak i powyżej, 10 zwycięstw do odblokowania wyzwania, 6 aktualizacji.
 • Draft: 10 zwycięstw, 6 aktualizacji po 25, 50, 100, 200, 500, 1000 wygranych starciach w tym trybie.
 • Lata gry: klasyczna odznaka, znana nam już od paru lat. Aktualizowana w rocznice naszego stażu w grze.
 • Classic i Grand Challenge: przyznawana i aktualizowana tylko po osiągnięciu 12 zwycięstw w obu wyzwaniach.
 • CRL 20-Win Challenge: unikatowe odznaki dla osób, które uzyskały przynajmniej 17 zwycięstw na CRL 20-Win Challenge w trakcie minionych lat.

Maestrie

Maestrie kart to zupełnie nowy system prezentowany w The Miner Update. Aby wzbogacić system wyróżniania naszych osiągnięć i preferencji postanowiono wyróżnić też preferowane jednostki. Każda grana przez nas karta od tej chwili zdobywa własne osiągnięcia, także możemy wzbogacać nasze portfolio.

Odblokowywanie maestrii

Żeby odblokować maestrię należy zdobyć 5 zwycięstw z daną kartą w decku na arenie, turnieju, w trybie drużynowym, na wojnie lub w wyzwaniu.

Zestawienia kart

Każda karta ma dwa zestawy zadań. Aby je odblokować należy podnieść poziom karty do odpowiedniego pułapu, zależnie od jej rzadkości. Karty będą dostawały różne zadania, w zależności od sposobu ich użycia. Każdy set będzie się składał z 3 zadań.

 

Pierwsze zestawienie zadań będzie raczej klasyczne – zabijanie jednostek, wystawianie ich, zadawanie obrażeń.

Drugie zestawienie będzie już bardziej złożone i skomplikowane. Te zadania będą mocniej nakierowane na specyficzne możliwości danych jednostek, jak przyciąganie jednostek przez Fishermana lub zadanie obrażeń przy spawnie karty.

Co więcej, w przyszłości możemy spodziewać się również trzeciego zestawu zadań do odblokowania.

Każde ukończone zadanie będzie przyznawać nam punkty maestrii, które z wolna będą ulepszały odznaki i przyznawały punkty doświadczenia. Każda karta posiadać będzie aż 10 poziomów maestrii.