Wydarzenie, którego zdecydowanie każdy jest ciekawy – Royale Crown Down. Potencjalnie największy event tego roku w Clash Royale.

Royale Crown Down jest okrzyczany jako najbardziej spektakularne wydarzenie społeczności tej gry. Powiązane bezpośrednio z celebrowaniem szóstych urodzin Clash Royale, ma zrzeszać wszystkich graczy z całego świata.

Wybierz drużynę i dołącz do gry

8 marca rozpoczną się zapisy do wydarzenia, w którym to będziecie mogli wybrać swoją drużynę. Każda z nich reprezentowana jest przez innego bohatera z gry. Za każdym bohaterem zaś kryje się tajemniczy kreator treści, współpracujący z Supercell. Zbudujcie zwycięski zespół, przejdźcie przez wszystkie wyzwania, podbijcie świat i zgarnijcie nagrody! U szczytu czeka na Was Super Tajna Urodzinowa niespodzianka…

Przebieg wydarzenia

Wydarzenie będzie miało miejsce między 8-25 marca. Rozpoczyna się zapisami do drużyn, reprezentowanych przez poszczególnych bohaterów z gry/twórców treści. Zespołów będzie łącznie 12. Już pierwszego dnia zostaną wyjawieni kapitanowie poszczególnych teamów. I to gracze sami wybiorą, który z nich zechcą wesprzeć w drodze do zwycięstwa. Zapisy trwają do 12 marca.

Wszystkie szczegóły odnośnie ich przeprowadzania powinny pojawić się na oficjalnej stronie wydarzenia. Wystarczy w odpowiednim momencie połączyć się na stronie za pomocą swojego Supercell ID.

12 marca rozpoczną się starcia. W ich ramach będą dostępne trzy różne wyzwania:

  • Legendaray's Infinite Elixir
  • 2v2 Challenge
  • Royale Tournament

Każdy z elementów wydarzenia będzie zawierał w sobie osobno nagrody indywidualne dla graczy, także nie tylko zwycięzcy zyskują.

24 odbędzie się ostateczne ujawnienie.

Nagrody i ranking

Punktacja i ranking będą bazowały na ogólnych wynikach z poszczególnych wyzwań. Pod uwagę będzie brana nie tylko ilość wygranych, ale także ich stosunek do przegranych czy ilość zdobytych koron. Punkty będą kumulowane na kontach drużyn, a następnie aktualizowane na stronie wydarzenia. Żeby było sprawiedliwie, wynik będzie średnią osiągnięć wszystkich graczy. W ten sposób unikniemy sytuacji, w których większe drużyny mają przewagę utworzoną przez samą ilość zawodników.

Dodatkowo utworzono maksymalnie optymalny system nagród, by każdy czuł, że udział w wydarzeniu ma sens:

  • Osiągnięcia globalne: odblokowane, gdy odpowiednia ilość graczy dołączy do wydarzenia;
  • Podboje: nagrody są odblokowane, gdy drużyna pokryje odpowiednią ilość kafelków (leaderboard);
  • Specjalne osiągnięcia: specjalna, unikatowa emotikonka za samo uczestnictwo;
  • Wyzwania w grze: z Magiczną Monetą w puli, bazujące na ilości zdobywanych koron w grze;