Beta Clash Quest rozwija się w zaskakującym tempie. Dzisiaj dostaliśmy nieoczekiwanie duży update, który uprzyjemnia i rozbudowuje rozgrywkę.

Clash Quest jest pierwszą z trzech zapowiedzianych nowości o Supercell. Gracze z wybranych krajów mają już od jakiegoś czasu miesiąca możliwość testowania jej zarówno na Androidzie, jak i systemie iOS. Prosta w konstrukcji gra strategiczna zrzeszyła sobie grono wielbicie swoim intuicyjnym interfejsem i znanymi z kultowych tytułów wydawcy postaciami. Zaadaptowanie na potrzeby nowej produkcji jednostek z Clash Royale i Clash of Clans oraz obietnica rozbudowania uniwersum, w którym osadzone są owe gry, od razu przykuły uwagę wiernych fanów.

Clash Quest

Clash Quest jest wciąż w fazie wczesnej produkcji. Do gry skrupulatnie dodawane są nowości. Rozgrywka jest zwolna rozbudowywana o kolejne jednostki, zaklęcia i wyspy, na których można walczyć o liczne nagrody.

Sama gra oparta jest na znanym module turowej strategii. Zadaniem graczy jest wykorzystanie posiadanych na ręku postaci i zaklęć tak, by przedrzeć się przez wszystkie osadzone na mapie jednostki. Nasze karty można ulepszać, zbroić, a także zwiększać ich posiadaną ilość w trakcie pojedynków.

Gra, wraz z pojawieniem się bety, oprócz głównego modułu, w którym odkrywamy kolejne wyspy i zdobywamy nowe karty, posiada także Ligę. Dostarcza ona większych ilości złota, jednostek oraz gemy, które na ten moment są bardzo ciężkie do zdobycia. Deweloperzy prowadzą także rozmowy odnośnie trybu PvP. Jeżeli więc kogoś bardziej od grania na boty kręci realna konkurencja – warto wypatrywać kolejnych wieści!

Lochy!

Lochy są zupełnie nowym elementem gry. By go odblokować, należy zdobyć kompas. Można go zdobyć jako nagrodę ze skrzynek lub zakupić/odebrać w sklepie. Jak tylko w Twoim ekwipunku się ten przedmiot pojawi, nowa lokacja wyłoni się spod wód oceanu, gotowa na podboje.

Każdy loch posiada 20 poziomów. Znika dopiero w momencie ukończenia ich wszystkich. Oznacza to, że macie niewyczerpaną ilość podejść, by osiągnąć cel. Jak tylko przejdziecie ostatnią mapę, loch ponownie schowa się w odmętach lazurowych wód. Każdy z poziomów zwieńczony jest nagrodami, a by podejść do rozgrywki potrzebny jest 1 punkt energii lub Quest Token.

Wraki statków

Archipelag Clash Quest to niebezpieczne i zdradzieckie miejsce dla marynarzy, którzy chcieliby tamtędy nawigować swe statki. Wielu podjęło to wyzwanie tylko po to, by zakończyć swą przygodę jako urozmaicenie raf koralowych. Wraki statków są upiornym przypomnieniem nieudanych przepraw. Nie stanowią one jednak wyłącznie przeraźliwej ozdoby na mapie. Dla tych, którzy mają na zbyciu odrobinę energii lub tokenów, są dodatkowym źródłem łupów. Wystarczy nacisnąć na łódź i odebrać zdobycz!