Więcej Magicznych Przedmiotów? 2v2 z trofeami? A może lepszy Pass Royale? Na to, co przyniesie przyszłość, w Q&A odpowiedzieli Max i Ricky.

Q&A z devami Clash Royale przyniosło nam odpowiedzi na kilka najczęściej zadawnych ostatnio przez graczy pytań. Na czym najbardziej koncentrują się aktualnie twórcy i skąd czerpią swoje inspiracje do wprowadzania kolejnych zmian?

Jakie Magiczne Przedmioty mogą pojawić się w przyszłości?

[Max] Było wiele sugestii ze strony community, które były bardzo dobre i które rozważamy. Np. boosty dla kart, a nawet dla całych decków. Strike, którym można by było podmienić przedmioty wypadające ze skrzynek, bilety na wyzwania…
[Rick] Wow, pamiętasz już je wszystkie. Pierwszą rzeczą, którą musimy jednak zrobić, jest stworzenie tych przedmiotów, przetestowanie, rozeznanie się w doświadczeniach, jakie dają, a jeżeli będą dawać uczucie…
[Max] Magiczne…!
[Rick] Tak, magiczne, to… Tak, to dokładnie to, co musimy zrobić.

Możemy dostać tryb 2v2 z trofeami?

[Max] Fishyyyy zadał ważne pytanie. Czy możemy dostać tryb 2v2 z trofeami?
[Ricky] Widzimy to pytanie bardzo często w naszych mediach społecznościowych i dyskutowaliśmy to wiele razy w naszym zespole. Wydaje mi się, że spędziliśmy jakieś 3 dni ciągiem, debatując na ten temat. Nie wydaje nam się jednak, by w tym momencie był to dobry dodatek do gry.
[Max] Patrząc na dane, około 20% graczy sięga po tryb 2v2, a spośród tych 20% zdecydowana większość gra z obcymi ludźmi. Nie z członkami klanu, nie z przyjaciółmi, z zupełnie przypadkowymi osobami.
[Ricky] Grając z obcymi, sami doskonale wiecie, jacy gracze bywają… Wychodzą z gry przed końcem…
[Max] Grają słabo i tak dalej.
[Ricky] To czyni grę trochę…
[Max] Frustrującą.
[Ricky] I jeżeli mielibyśmy do tego dołożyć trofea, wydaje nam się, że doświadczenie stało by się jeszcze gorsze.
[Max] Moglibyśmy pomyśleć o wymuszeniu na graczach tworzenia normalnych zespołów, niemniej to by uczyniło pulę grających ten tryb zbyt skromną, więc nie byłoby to zbalansowane.
[Ricky] I byłoby niezbyt satysfakcjonującą. Dlatego na ten moment, niestety. Przepraszamy.

Jaki jest priorytet wydawcy na ten moment?

[Ricky] Wydanie tej aktualizacji, prawda?
[Max] Tak, tak, zdecydowanie. Do tej pory byliśmy głównie skupieni na uczynieniu postępu łatwiejszym i przyjemniejszym. Nie zapominaliśmy też przez cały czas o graczach z wymaksowanymi kontami. Chcemy zwiększyć możliwości postępu dla wszystkich zawodników, więc tak… To nadchodzi.
[Ricky] Także poprawa Clan Wars. Chcemy to kontynuować, rozszerzać i czynić coraz większym w kontekście społecznego doświadczenia. Jest dużo rzeczy, wokół których krążymy z pomysłami. Nie ma jednak żadnych 100% konkretów, nad którymi byśmy aktualnie pracowali.

Czy przywrócicie comiesięczne balanse?

[Max] Nie ma aktualnie żadnych planów w tym kierunku. Z tego co widzimy, dla większej grupy graczy, dla gry ogółem i dla drużyn jest lepiej tak, jak jest. To pozwala nam skupić się na funkcjach takich jak aktualizacje, które wpadają.

Zobaczymy jeszcze jakąś Book of Cards w darmowej części Pass Royale, inną niż ta powszechna?

[Ricky] Zakładam, że widzieliście już w nowym sezonie, że rzeczywiście jest tam już rzadka wersja Book of Cards. W przyszłości będzie tego oczywiście zdecydowanie więcej.
[Max] Oczywiście. Po prostu powszechna Księga Ksiąg jest… Cóż, powszechna. Więc będziecie ją widzieć częściej. Ale będą też inne na darmowej ścieżce.

Kiedy wydacie nowe karty?

[Max] Cóż… Goblin Drill został dopiero co wydany.
[Ricky] I oczywiście planujemy pokazać więcej w przyszłości. Upewnijcie się więc, że subskrybujecie nasz kanał i śledzicie media społecznościowe, by być na bieżąco z nowościami w Clash Royale.

Planujecie poprawić zdobywanie złota?

[Ricky] Wydaje mi się, że zrobiliśmy w tym kierunku całkiem sporo w ostatniej aktualizacji.
[Max] Tak, jest zdecydowanie więcej złota niż wcześniej.
[Ricky] Jeżeli patrząc na dane dostrzeżemy, że potrzeba tego więcej, z pewnością powrócimy do tego problemu. Wydaje mi się jednak, że zrobiliśmy bardzo dużo w aktualizacji, która dopiero wyszła.

Czy wprowadzacie udoskonalenia w grze w odpowiedzi na prośby graczy?

[Max] Tak, to się oczywiście może zdarzyć. Wydaje mi się, że większość zmian w Clan Wars było właśnie na prośbę społeczności.
[Ricky] Szczerze, wydaje mi się że większość zmian w ostatniej aktualizacji ogółem pochodziła z sugestii graczy. Np. 5 dodatkowych miejsc na talie, personalizacja skórek dla wież, przewijanie powtórek…
[Max] Tak, udoskonalenia jakości życia głównie stąd pochodzą.
[Ricky] Dokładnie, więc nie bójcie się dzielić swoimi sugestiami na Twitterze, Facebooku, wszystkich dostępnych mediach.
[Max] Czytamy wszystko.

Media społecznościowe Clash Royale, na których możecie zadawać własne pytania do kolejnego Q&A:

Facebook
Twitter
YouTube