Do Brawl Stars wchodzi ogromna aktualizacja. Power League, postaci za trofea, aleja pucharów, zupełnie nowy sezon i wiele więcej!

Power League brzmi znajomo i z pewnością nasuwa Wam się na myśl słuszne skojarzenie. Czy jednak tęskniliście za zdobywaniem darmowych postaci podbijając swoje osobiste rekordy? A może gra stała się dla Was monotonna, więc wyczekiwaliście większych, konkretniejszych zmian? Ta aktualizacja może rozwiązać część z tych problemów.

Powiajcie Stu

Stu

Pamiętacie jeszcze Starr Park? Przed Wami Stu. Czujący robot, który niegdyś testował atrakcje tego zwariowanego parku rozrywki. Ponieważ ludzie bardzo polubili oglądać jego upadki… Skończył jako kaskader. Jest to pierwsza od dawna postać, która zagości na Trophy Road. Zadymiarz będzie możliwy do zdobycia na poziomie 10 000 pucharków.

Atakiem podstawowym Stu jest pirotechniczny wystrzał z palców. Na tym etapie wydaje się całkiem prosty w obsłudze. Wiele jest w grze czempionów o takiej mechanice. Problemy zaczynają się jednak przy jego umiejętności specjalnej. A odnawia się ona za każdym razem, gdy trafimy atakiem podstawowym. Jego ult pozwala mu na szybkie przemieszczenie się na krótki dystans w określonym kierunku.

Power Play is dead

Tak właśnie. Nie ma w tym nagłówku ani ździebła fałszu. Power Play odchodzi do lamusa. Bez obaw, balans w przyrodzie musi być, nic nie ginie bez powodu. By utrzymać harmonię, w jego miejsce wskakuje nowy tryb, który pozwoli Wam dalej rywalizować na odpowiednim poziomie – Power League. Zapomnijcie o trofeach. Od teraz do podbicia będzie aż 19 poziomów rankingu. Droga rozpoczyna się w brązie, jednak najlepsi będą mogli walczyć o Mastera!

Czym jest Power League?

Power League odblokowany odblokowuje się poziomie 4500 trofeów. Żeby proces podmiany trybów odbył się sprawiedliwie – ranking w pierwszym sezonie będzie ustalany na podstawie Waszych najlepszych wyników w Power Play.

Po zmianach będzie można grać wyłącznie solo lub całym trzyosobowym zespołem. Istotne jest tutaj to, iż grając w pojedynkę będzie można trafić wyłącznie na drużyny złożone z zawodników, którzy również grają samodzielnie. Dzięki temu nie powinno być sytuacji, w których jedna strona przegra przez wzgląd na dużo mniejsze zgranie, wywołane brakiem wspólnych treningów.

Tryby gry oraz mapy będą wybierane losowo dla obu drużyn. Rozgrywka będzie w formacie BO3, dlatego jeden przegrany mecz nie zaważy o finalnym wyniku starcia. Nie zapomniano też o jakże istotnych banach. Po fazie eliminacji postaci należy wybrać rozgrywanych bohaterów, jednak tutaj mamy kolejną bardzo ważną zasadę, trochę nasuwającą na myśl metody wystosowane na wojnie w Clash Royale – każda postać może zostać zagrana wyłącznie raz.

Po meczu progres definiowany będzie siłą przeciwnika. Im trudniejszy pojedynek Was spotkał – tym bardziej posuniecie się do przodu. Na koniec każdego sezonu przyznawane będą Power Points, za które do zdobycia będą ekskluzywne nagrody sezonowe. Nagrody, które można wykupić, to na przykład emotikony i skórki do postaci.

Nowe skórki

Skoro wprowadzony zostaje nowy tryb i nowe zasady – musi być z nimi powiązany jakiś bonus. Pierwszą skóeką, jaka jest do kupienia za Power Points, jest Smuggler Penny!

Smuggler Penny

Wraz z nową postacią – nie mogło zabraknąć i pierwszej skórki – Superstar Stu.

Stu

Bibi również doczeka się nowej skórki. Oto Bibilante!

Bibilante

W partnerstwie z Paris Saint-Germain powstał też koncept nie tylko na skórkę ale też na całe wydarzenie. PSG Mike będzie do zdobycia na wyzwaniu, które w całości przeprowadzone będzie ne Brawl Ballu. Jeżeli nie uda Wam się zakończyć wyzwania w czterech próbach – za gemy będziecie mogli dokupić dodatkowe podejścia.

Dodatkowe zmiany

Oprócz pokaźnej oferty skórek, nowej postaci i kolosalnych zmian w obrębie Power Play, do kolekcji będziecie mogli zdobyć masę nowych przypinek. Dodatkowo Map Maker zostaje poszerzony o dwa tryby – Hot Zone oraz Siege.