Już w najbliższy piątek i sobotę, (20 i 21 listopada), rozegrane zostaną europejskie mistrzostwa w World of Tanks Blitz – The Blitz Cup!

World of Tanks: Blitz, mobilny brat komputerowej odsłony World of Tanks, cieszy się ogromną popularnością. Gra posiada obecnie 137.000.000 zarejestrowanych graczy, a w tym roku zadebiutowała na kolejnej platformie – na Nintendo Switch. Dzięki temu entuzjaści mobilnego grania dostali kolejną możliwość aby cieszyć się wirtualnymi bitwami czołgów.

Fani World of Tanks Blitz mogą liczyć na nie lada gratkę w nadchodzący weekend. 20 listopada rozpocznie się europejski turniej The Blitz Cup, w którym najlepsi gracze Starego Kontynentu będą walczyć o lwią część puli $25.000. Europejska edycja to jedynie jedna z czterech części tego wydarzenia, ponieważ podobne rozgrywki odbywają się jeszcze w trzech regionach – CIS, Azji oraz Ameryce Północnej. Łączna pula nagród cyklu to $200.000.

W tym roku The Blitz Cup odbywa się wyłącznie online, co jest dla nas dużym wyzwaniem. Zdecydowaliśmy się na inny format w tym roku, ale na pewno wydarzenie będzie godne zapamiętania, głównie ze względu na dużo większą liczbę uczestniczących drużyn w całym sezonie oraz dwukrotnie wyższą pulę nagród niż w zeszłym roku!

 – mówi Daria Klimchuk, kierownik esportu w World of Tanks Blitz.

Rozgrywki przeniesione w pełni do internetu to nie jedyna zmiana względem poprzedniej edycji. Po raz pierwszy w historii gracze Nintendo Switch będą brali udział obok zawodników używających telefonów i tabletów. Dodatkowo przewidziano również specjalne nagrody dla widzów – obejrzenie półtorej godziny z piątkowej transmisji zaowocuje pięcioma kluczami do turniejowych kontenerów, zaś w sobotę na zdobycie czeka aż siedem kluczy, rzadkie boostery, potrójne doświadczenie, kamuflaże oraz specjalny awatar.

Uczestnikami rozgrywek będą:

  • [LGN] Legion
  • [LOCA] AnimalPlanet
  • [EG-] Hey lol
  • [RA1D] RA1D

Podział nagród w turnieju Blitz Cup:

  1. miejsce: 25,000 USD (ok. 94 500 PLN) i unikatowy emblemat
  2. miejsce: 15,000 USD (ok. 56 700 PLN) i unikatowy emblemat
  3. miejsce: 7,000 USD (ok. 26 460 PLN) i unikatowy emblemat
  4. miejsce: 4,000 USD (ok. 15 120 PLN)

Rozgrywki europejskiego The Blitz Cup rozpoczną się 20 listopada o godzinie 19:00 polskiego czasu. Mecze będzie można oglądać na oficjalnym kanale The World of Tanks Blitz.