Największa awaria serwerów w Brawl Stars w historii. Darmowy zadymiarz okazał się nieoczekiwanie atrakcyjnym prezentem dla graczy…

Awaria rozpoczęła się dzisiaj, o godzinie 9:00. Wraz z wypuszczeniem do gry nowego, darmowego zadymiarza, ilość graczy próbujących zalogować się do gry celem odebrania go ze sklepu i przetestowania, zaskoczyła najśmielsze oczekiwania samego wydawcy.

Pojawienie się nowej postaci niemalże podwoiła ilość graczy obecnych w grze, sprawiając iż serwer stracił na wydajności. W wielu przypadkach nie ma nawet możliwości uruchomienia aplikacji.

Ci, którym udało się z powodzeniem zalogować, nie próżnują i robią co w ich mocy, by podbić szczyty rankingów. Wywołało to niemałe zamieszanie w tabelach. Na najwyższych miejscach lokalnych drabinek zaczęły pojawiać się nikomu dotąd nieznane pseudonimy, odnajdując swoje miejsce wśród najlepszych.

Po 4 godzinach od rozpoczęcia się problemu, niektórzy gracze zaczęli odnotowywać poprawę. Był to wynik zmniejszającej się liczby prób zalogowań. Wielu graczy z pewnością uspokoiła informacja o tym, iż Edgar będzie dostępy za darmo aż do 7-go stycznia, dlatego też zrezygnowali z szybkiej próby odebrania go.

O godzinie 13:20 wydawca podjął ostateczne kroki i zamknął serwer, przeprowadzając przerwę techniczną, której długość trwania jest nieznana. Sytuacje, gdy na Solo Showdown każdy grał wyłącznie nową postacią, wywołały dodatkowe obciążenie. Jako iż problem został spowodowany m.in. zbyt dużą ilością Edgarów w grze, tego rodzaju konfiguracje zostaną tymczasowo uniemożliwione.