Marka 3mk Protection wraz z agencją gamingową Fantasyexpo zapraszają do turnieju Wild Rift Crystal Cup. Pierwsza runda kwalifikacyjna odbędzie się już 6 maja, natomiast finały zaplanowane są na 31 maja.

Rynek gier mobilnych to najszybciej rozwijająca się gałąź z pośród całej branży gamingowej, o czym świadczy fakt, że do 2023 ma być wart ponad 100 miliardów dolarów. Mówi się, że telefon bądź tablet jest urządzeniem pierwszego wyboru aż u połowy graczy z całego świata. Właśnie dlatego, Riot Games wychodząc naprzeciw trendom, stworzył grę Wild Rift, która jest młodszym bratem hitowej produkcji League of Legends, która przez minioną dekadę, stała się najpopularniejszym tytułem MOBA na świecie. 

Wild Rift szybko podbił serca miłośników mobilnego gamingu. Świetna adaptacja PC-owej wersji pod realia gry na urządzeniu przenośnym poskutkowała liczbą ponad dziesięciu milionów pobrań aplikacji na telefony z Androidem. 

W związku z tym marka 3mk Protection, posiadająca piętnastoletnie doświadczenie w branży akcesoriów GSM do urządzeń mobilnych oraz będąca liderem na rynku europejskim, rozpoczyna swoje działania w gamingu. 3mk Protection wyciąga rękę do społeczności graczy mobilnych i organizuje jeden z większych turniejów w Wild Rift na terenie Polski. W puli nagród rozgrywek znajdzie się 3000 złotych oraz dodatkowe prezenty rzeczowe, które do dnia finałów pozostaną owiane tajemnicą – jest to produkt, który dopiero 31 maja będzie miał swoją oficjalną premierę. 

Turniej został podzielony na cztery tury otwartych kwalifikacji oraz fazę pucharową. Mecze półfinałowe będą transmitowane na kanale ESPORT NOW na twitchu, zaś wielki finał będzie można zobaczyć na kanale Jakuba „Kubona” Turewicza. Harmonogram rozgrywek wygląda następująco:

  • I tura kwalifikacyjna – 06.05 (czwartek) 18:00-22:00 – ZAPISY
  • II tura kwalifikacyjna – 13.05 (czwartek) 18:00-22:00 – ZAPISY
  • III tura kwalifikacyjna – 20.05 (czwartek) 18:00-22:00 – ZAPISY
  • IV tura kwalifikacyjna – 27.05 (czwartek) 18:00-22:00 – ZAPISY
  • Rozgrywki finałowe – 31.05 (poniedziałek) 18:00-23:00

Wszystkich graczy chcących wziąć udział w rozgrywkach zapraszamy na stronę freeforall.gg, gdzie zostaną przeprowadzone zapisy. Do każdej tury kwalifikacyjnej mogą zapisać się maksymalnie 32 zespoły. 

Fantasyexpo ma bogate doświadczenie w organizowaniu turniejów gier mobilnych. Od 2019 zajmuje się Polską Ligą Mobilną, w której prowadzone są rozgrywki w takie tytuły jak Clash Royale, Brawl Stars, Call of Duty Mobile, czy World of Tanks Blitz. Każde zawody cieszą się sporą popularnością, a do rund kwalifikacyjnych zapisują się setki graczy. W pierwszej edycji ligi czas wszystkich transmisji wyniósł 137 godzin, które łącznie były oglądane przez 1 435 711 minut (suma czasów unikalnych widzów), a obecnie trwa drugi sezon. Dodatkowo rozgrywki gier mobilnych organizowanych przez Fantasyexpo pojawiały się w ramach Gametoon Arena oraz akcji Monte Snack #BRB.