Prawdziwy czołg wkracza na arenę. Niby bomber, ale jednak Mighty Miner. Potencjalnie najbardziej wytrzymały czempion w grze.

Mighty Miner jest kartą łączącą w sobie kilka znanych już w grze technik. Dla niektórych może być przekombinowany, dla innych zdecydowanie niezbalansowany w swoim skill secie. 4 jednostki eliksiru niosą tu bowiem za sobą szerokie spektrum możliwości.

Mighty Miner

Najnowszy czempion w Clash Royale kosztować będzie 4 eliksiru. Tank i tank killer w jednym. Dźwigający ze sobą masywne wiertło górnik jest nieco dziwnym połączeniem Minera, Inferno Dragona i Giant Skeletona. Jego umiejętność specjalna kosztować będzie aż 2 eliksiru, co jest nowością wśród tej rzadkości kart. Ma to jednak swoje uzasadnienie. Explosive Escape pozwoli mu bowiem nie tylko przekopać się na przeciwległą stronę mapy w pozycji horyzontalnej, ale także pozostawić za sobą bombę w miejscu otworzenia tunelu. Siłą wybuchu plasuje się gdzieś pomiędzy eksplozją bomby Giant Skeletona i zwykłego Bombera.

Dodatkowym atutem karty z pewnością jest też jego atak podstawowy. Wiertło bowiem przybiera na sile z każdą sekundą przewiercania się przez cielska wszystkiego, co w tej grze pełza po ziemi. Może też swobodnie atakować budynki. Taki trochę Inferno, ale na blisko i z ograniczonym spektrum ataku. Do tego należy doliczyć jego żywotność. Na poziomie 11 dostajemy 2400 punktów życia. To o 100 więcej niż Skeleton King i o 1100 więcej od takiego chociażby Inferno Dragona.

Brzmi przepotężnie, prawda? A to wszystko dostajemy za okrągłe 6 eliksiru, w pakiecie z jednym ulcikiem.