Za mało magii w grze fantasy? A co powiecie na magiczne przedmioty, które ułatwią progres nie tylko nowym graczom Clash Royale?

Magiczne przedmioty są czymś, co od dawna po trochu przeciekało w wypowiedziach twórców. Z pewnością jednak nikt nie spodziewał się ich finalnej formy. Supercell już w poniedziałek wprowadza zmiany, które będą kolosalnym ułatwieniem dla nowych i powracających po dłuższej przerwie graczy.

Wild cards

Dzika karta pozwoli Wam wybrać, jaką kartę z posiadanej kolekcji przybliżycie do ulepszenia. Są 4 poziomy rzadkości, odpowiadające poziomom rzadkości kart w grze, a mianowicie: common, rare, epic, legendary. Jedna sztuka Wild Card pozwala dodać odpowiednio jedną sztukę wybranej przez Was karty do paska progresu. Jeżeli wiec posiadacie przykładowo 200 sztuk rzadkich Dzikich Kart – będziecie mogli dodać sobie np. 200x Inferno Tower.

Book of Cards

Tak samo, jak w przypadku Dzikiej Karty, tu też występuje podział na 4 poziomy rzadkości. Różnica między nimi jest taka, że Księga Kart uzupełnia nam dowolną ilość brakujących jednostek do ulepszenia. Tak więc niezależnie od tego, czy macie zebranych 90/100 jednostek, czy też 1/200 – ten przedmiot uzupełni pasek postępu do maksymalnej wartości, tak byście od razu mogli wziąć się za ulepszanie.

Book of Books

Czyli Book of Cards na sterydach. Możecie nią uzupełnić luki w kartach niezależnie od ich rodzaju. Brakuje Wam kilku(nastu) sztuk Ice Wizarda? Księga Ksiąg dąży z pomocą.

Chest Key

Nie trudno się domyślić, iż przedmiot ten służy do otwierania skrzynek. Jakie jednak towarzyszą temu procesowi zasady? Żadne. Posiadacie klucz. Posiadacie skrzynkę. Niezależnie od jej jakości, rozmiary i potęgi – otwieracie ją. Nie zużywa to Waszego złota, z trudem uzbieranych gemów i długich godzin oczekiwania. Klucz otwiera wszystko natychmiast i bez dodatkowych opłat.

Magic Coin

Przedmiot idealny dla tych, którym zdarza sie cierpieć na niedostatek złotych monet. Użycie go sprawia, że nie ponosimy kosztu ulepszenia karty, niezależnie od tego, jak wysoki by on nie był.

Jak zdobyć magiczne przedmioty?

Magiczne przedmioty będą do zdobycia na kilka sposobów. Pierwszym, podstawowym, będą oczywiście oferty w sklepie. Kolejnym, tym razem już darmowym, różnego rodzaju wyzwania w grze. Nie można pominąć też oczywiście Trophy Road, czyli najprostszej i w pełni bezpłatnej formy zdobywania nagród. Przedmioty te wypadać będą również ze skrzynek. Ostatnim i dla wielu pewnie najistotniejszym źródłem będzie zaś Pass Royale, który od następnego sezonu ulegnie na poczet nadchodzącej aktualizacji drobnym zmianom.

Istotną informacją dla niektórych będzie to, iż w przypadku posiadania maksymalnej ilości konkretnego magicznego przedmiotu, w przypadku wylosowania go ze skrzynki otrzymacie ekwiwalent, np. w postaci karty o identycznej rzadkości.