Wyczekiwana przez absolutnie wszystkich forma wydarzenia klubowego wreszcie nadchodzi – przed nami Liga Klubów i nie tylko!

Liga Klubów to coś, czego brakowało w Brawl Stars wszystkim, bez wyjątku. Element, przez który wiele osób uważało ideę istnienia klubów za bezsensowną i negowało ich jakąkolwiek wartość, poza aspektem społecznym. Czy twórcom gry wreszcie uda się to zmienić i zachęcić graczy do inwestowania w ich małe społeczności?

Czym jest Liga Klubów?

Club League jest BSową alternatywą znanych z innych gier od Supercell cyklicznych klanowych wydarzeń. Cykl Ligi trwa tydzień. Nie można się do niego zapisać lub z niego wypisać. Uczestnictwo jest narzucone odgórnie poprzez samo wstąpienie do klubu. Dlatego też odpowiedzialność za finalny wynik wisi na każdym jego członku. Ważnym jest to, iż w przypadku zmiany klubu w trakcie wydarzenia – nie otrzymamy żadnych nagród. Warto jest więc być lojalnym swojej drużynie do samego końca.

Każdy klub będzie się ścierał w grupie z 7 innymi klubami. Ligę podzielono na regiony, by ułatwić ujednolicenie jej startu oraz zakończenia. Wciągu tygodnia będą jedynie 3 dni faktycznego pojedynku pomiędzy klubami: piątek, sobota oraz niedziela. Dopieranie meczy bazuje na rankingu. Każdy zaczyna bazowo od brązu i wraz ze zdobywanymi punktami pnie się coraz wyżej.

Kalibracja wyników będzie się odbywała na bieżąco i każdy będzie miał możliwość śledzenia jej w odpowiedniej zakładce. By rozegrać swoje mecze potrzebne będą bilety. Każdy, podobnie jak w Clash Royale, będzie miał na start każdego dnia 4 bilety. Różne tryby mają inny koszt. Standardowy mecz kosztuje 1 bilet, współzawodnictwo zaś 2 bilety. Można grać solo, z przypadkowymi graczami lub z członkami klubu. Każdy mecz dokłada odpowiednią ilość trofeów do puli klubowej.

Jeżeli ktoś ma ochotę wesprzeć swój klub odrobinę mocniej – zawsze można dokupić złote bilety. Będą dostępne za gemy lub gwiezdne punkty i dają dodatkowy dostęp do większej ilości meczy.

Sezon kończy się w każdy poniedziałek. Kluby zostają wynagrodzone promocją do kolejnej ligi lub spadają niżej, zależnie od swojego wyniku. Im wyżej w rankingu, tym większa szansa na progres. Dodatkowo Liga pozwala zbierać Punkty Klubowe, które potem można wydawać na różne przedmioty – przypinki, złoto, a nawet skiny.

Wyposażenie

Nowy system przedmiotów odblokowuje się na 10 i 11 poziomie. Dwa różne sloty na dwa różne elementy wyposażenia. Wprowadzane elementy gry należy jednak nie wydropić, a stworzyć. By to zrobić, wystarczą żetony wyposażenia i złom. Wszystkie mogą zostać zakupione w sklepie, sklepie klubowym lub zdobyte ze skrzynek. Kiedy już stworzymy wyposażenie, będzie one przypisane do danej postaci. Warto więc zastanowić się ostrożnie, kto na czym najwięcej zyska.

Brawl Stars Worlds Finals

Dla miłośników esportu, ważną informacją z pewnością są terminy zbliżających się wielkimi krokami finałów Mistrzostw Świata z Brawl Stars. Rozgrywki między najlepszymi zawodnikami będą miały miejsce 26-28 listopada. Warto śledzić wydarzenie, ponieważ każdy ma szansę na zdobycie drobnych nagród, które wesprą progres konta. Do zdobycia będa m. in. złoto, power points,  przypinki, a nawet unikatowa skórka Cat Burglar Jessie. Jedyne, co trzeba zrobić, by sięgnąć po prezenty, to przewidzieć wyniki spotkania!