Cieplutki dodatek dla miłośników zielonych, szalonych goblinów, czy też alternatywa dla fanów Minera? Propozycja na lato – kop, kop…

Lato w Clash Royale idealnie pokrywa się z pogodą za oknem. Nie tylko u nas robi się gorąco. Arena też za moment zawrze! Nowa epicka karta, całkiem konkretne zmiany w balansie znanych nam już jednostek – oj będzie się działo.

The Goblin Drill

Co ma wspólnego pokręcona zielona kreatura o błędnym spojrzeniu i potulny grubasek z łopatą? Do tej pory zdawało się, że niewiele. Technologia Goblinów jednak cały czas zaskakuje. The Goblin Drill jest nową jednostką epicką, o koszcie 4 eliksiru. Skonstruowana na podobieństwo budynku, ma nad nim zasadniczą przewagę – można się nią przekopać w dowolne miejsce na mapie, gdzie na 9 sekund zagrzeje miejsca, wypuszczając kolejne Gobliny. Dodatkowo zadaje drobne obrażenia wychodząc spod ziemi i odpychając przeciwników.

 

Balans

Zmiany ponownie objęły znaczącą pulę kart. Jedne są proste, drugie zaś kompletnie odwrócą rozgrywkę.

 • Fire Spirits:
  – koszt zmniejszony z 2 do 1;
  – liczba jednostek zmniejszona z 3 do 1;
  – siła ataku zwiększona o 6%;
  – punkty życia zwiększone o 109%;
  – zasięg skoku zwiększony o 25%;
  – obszar ataku zwiększony o 47%;
 • Furnace:
  – teraz wytwarza 1 odświeżonego Spirita;
  – 2 dodatkowe fale, teraz co 7 sekund;
  – długość życia zmniejszona o 2%;
  Ujednolicenie wszystkich Spiritów do kosztu 1 eliksiru musiało pociągnąć za sobą również zmiany w piecyku. Teraz pojedynczy duszek powinien być w stanie dotrzeć dow wieży pod jej ostrzałem, zadając jednocześnie więcej obrażeń.
 • Elite Barbarians:
  – wizja poszerzona o 9%;
  Zmiana ta czyni ich bardziej podatnych na rozpraszanie. Dodatkowy zasięg pola widzenia powinien sprawić, iż postawione na środek mapy jednostki ściągną siebie uwagę obu Barbarzyńców, a nie tylko jednego z nich.
 • Rascals:
  – pierwszy atak Dziewczynek szybciej o 0.2 sekundy;
 • Giant Skeleton:
  – Podwojona siła ataku względem wież w momencie śmierci;
  Konsekwencje ostatniego nerfa tej postaci okazały się znacznie większe, niż zamierzone i niemalże wyeliminowały tę kartę z gry. Ta pojedyncza zmiana ma to zrekompensować.
 • Cannon:
  – Szybkość ataku zwiększona o 10%;
 • Cannon Cart:
  – Szybkość ataku po zniszczeniu tarczy zwiększona o 10%;
 • Golem:
  – Siła ataku w momencie śmierci zmniejszona o 28%;
  Taka zmiana powinna ułatwić obronę przed nim z użyciem drobnych jednostek, takich jak Miniony lub Archers. Po nerfie wybuch Golema w momencie śmierci nie powinien już ich unicestwiać.
 • Ice Wizard:
  – Punkty życia zmniejszona 3%;
  Ta drobna zmiana sprawia, że Mag będzie możliwy do zdjęcia z użyciem Fireballa.