W ostatni piątek i sobotę fani eSportu w World of Tanks Blitz doświadczyli intensywnej rozgrywki o dominację w Europie. Z zaciętego boju zwycięsko wyszła drużyna „Hey lol”, która zdobyła połowę z 50 000 USD puli turnieju.

W finałowym pojedynku drużyna Hey lol zmierzyła się z Legion. Siedmioosobowe zespoły stanęły naprzeciw siebie w walce o lwią część puli nagród wynoszącej $50.000. Decydujące starcie przysporzyło widzom mnóstwo emocji, a zwycięzcą okazali się gracze Hey lol, którzy pokonali swoich oponentów wynikiem 5:2.

Wyniki turnieju prezentują się następująco:

  •  Pierwsze miejsce — Hey lol ($25,000)
  •  Drugie miejsce — Legion ($15,000)
  •  Trzecie miejsce — RA1D ($7,000)
  •  Czwarte miejsce — Animal Planet ($3,000)

Gratulacje dla zwycięzców i szacunek dla wszystkich uczestników. mówi Daria Klimchuk,  eSports Team Lead, World of Tanks Blitz. – Pasja jaką pokazaliście podczas zawodów sprawia, że jesteście przykładem dążenia do bycia coraz lepszymi dla oglądających, zarówno w World of Tanks Blitz, jak i poza nim. – dodaje. 

Europejska edycja to jedynie jedna z czterech części tego wydarzenia, ponieważ podobne rozgrywki odbywają się jeszcze w trzech regionach – CIS, Azji oraz Ameryce Północnej. Blitz EU Cup był trzecim z czterech regionalnych turniejów esportowych w World of Tanks Blitz. Ostatnim wydarzeniem będą zawody w Ameryce 27 i 28 listopada (również wyłącznie wirtualnie). Łączna pula nagród cyklu to $200.000.