Jeden z najpopularniejszych sportowców na świecie, Cristiano Ronaldo piłkarz Juventusu, został twarzą mobilnej gry battle royale – Free Fire.

Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać portugalskiego piłkarza znanego pod pseudonimem CR7. Jeden z najwybitniejszych graczy piłki nożnej, obecnie grający w koszulce Juventusu, użyczył swojego wizerunku na rzecz gry mobilnej Free Fire. Produkcja Battle Royale jest jedną z najpopularniejszych gier na rynku urządzeń przenośnych.

Produkcja wypuszczona w 2017 roku jest obecnie wyceniana na miliard dolarów, głównie za sprawą swojej gigantycznej bazy graczy. W tym roku pobiła Free Fire pobiło rekord codziennych aktywnych użytkowników, który wyniósł 80.000.000 graczy zalogowanych w ciągu doby na całym świecie. Na początku tego roku 111 Dots Studio mogło pochwalić się przekroczeniem granicy 500.000.000 pobrań ich produktu w sklepie Google Play.

Gigantyczna popularność gry spowodowała, że twórcy nawiązali szalenie ciekawą współpracę. Już 19 grudnia gracze Garena Free Fire będą mogli zagrać postacią wyglądającą jak Cristiano Ronaldo. Sam piłkarz wystąpił w reklamie promującej nadchodzące wydarzenie Operation Chrono, która będzie zawierać „mnóstwo nowych funkcji i elementów” związanych z nowym bohaterem. Reklamę możecie zobaczyć poniżej: