Nowy Rok, nowa gra…? A gdzie tam. Niemniej to z pewnością czas pełen postanowień i obietnic. Jakie nowości przygotowali twórcy Clash Royale?

Clash Royale przez długi czas słynęło z relatywnie prostych i niezbyt zaskakujących aktualizacji. Niemniej twórcy postawili na progres i rewolucji Clan Chesta wszystko zaczęło się zmieniać…

Przeszłość

Ubiegły rok był dość obfity w nowości. Te, o które od dawna proszono i te, których raczej niewielu się spodziewało. Pojawiło się między innymi rozszerzenie ścieżki trofeów o nowe rangi oraz nowy poziom. Te drobne zmiany były szczególnie istotne dla graczy, którzy od dawna przestali odczuwać jakikolwiek postęp w grze, tkwiąc na 13 levelu, ze wszystkimi kartami ulepszonymi i przyzdobionymi w złote ramki.

Żeby zachować balans między starszymi i młodszymi zawodnikami, zmieniono dystrybucję złota. Dodanie kolejnego poziomu konta wiązało się z koniecznością podbicia poziomu wszystkich kart. Z tego powodu zmodyfikowano nie tylko ilości niezbędnych jednostek ale też koszty ulepszeń. Jako bonus do powyższych zmian, liznięto też Star Points, które teraz dostępne są dla nieco szerszej publiczności. Dla zwiększenia dynamiki progresu dodano zaś gro nowy skrzynek oraz magiczne przedmioty, które pojawiły się we wcześniejszej fazie.

Nie można też pominąć zmian, jakie dotknęły wyzwań oraz chyba najważniejszego wydarzenia 2021 roku – wprowadzenia Czempionów.

Przyszłość

Aktualnie twócy są skupieni na drobnych poprawkach i naprawieniu błedów, które się wkradły przy okazji ostatnich aktualizacji. Co jednak przyniesie nam rok 2022? Z pewnością garść ulepszeń, które pozwolą zarówno starym, jak i nowym graczom szybciej ewoluować w grze. Poprawki dotkną też narzędzi, które już zostały nam dostarczone. Co więcej, plany obejmują też nowe modyfikacje wizualne i możliwości personalizacji naszego wizerunku w grze. Nie zabraknie też drobniejszych zmian dotyczących jakość gry i przejrzystości panelu, o które proszą użytkownicy.

Najbliższa duża aktualizacja będzie najprawdopodobniej w okolicach kwietnia tego roku. Do tego momentu możemy spodziewać się codwumiesięcznych balansów, jako iż zdaniem graczy 3 miesiące odstępów to nieco za dużo. Planowo pojawią się one więc w lutym, kwietniu, czerwcu, sierpniu, październiku i grudniu.