Wielki tytuł o małych bohaterach. Clash Mini, zapowiedziane wspólnie z Clash Quest i Clash Heroes, otwiera beta testy w kilku krajach.

Clash Mini to jeden z kilku tytułów spod szyldu Supercell, który wychodzi z wolna na światło dzienne. Już od poniedziałku użytkownicy wybranych krajów mają możliwość doświadczenia promowanej od kilku miesięcy nowej gry strategicznej z poziomu otwartej bety.

Czym jest Clash Mini?

Całkiem niedawno Supercell zapowiedział wydanie 3 nowych gier, które w momencie pojawienia się informacji były już na różnym etapie produkcji. Wśród nich było m. in. Clash Mini – nowa, umieszczona w znanym uniwersum Clasha, strategia. Gra bazuje na uroczych, miniaturowych modelach postaci, znanych nam z takich tytułów, jak Clash Royale czy Clash of Clans. Według informacji twórców, ma ona silnie bazować na rywalizacji pomiędzy graczami, być może celując nawet w przyszłości nieco w moduły turniejowe.

W jaki sposób jednak Clash Mini nawiązuje do fabuły przedstawianej w pokrewnych tytułach? Okazuje się, że całkiem prosty. Jest on bowiem… Grą planszową, w którą grają bohaterowie Clasha, używając swoich podobizn.

Gameplay

Najnowszy Smol Talk (tak, za sprawą głosu ludu, nazywa się seria filmików informacyjnych dotyczących gry) przybliżył nam nieco sam gameplay. Poznajemy tryby, figury, sposób ich rozmieszczania na mapie, a nawet dostajemy kilka praktycznych wskazówek odnośnie komponowania drużyny.

Dowiadujemy się, że mamy dwa tryby gry: Duel oraz Rumble. Duel jest tradycyjnym starciem między dwojgiem zawodników. Rumble zaś jest drabinką, składającą się z ósemki oponentów, gdzie zwycięzca wyłaniany jest w kilku prostych rundach.

Zaprezentowane nam zostają przykładowe rozgrywki, a także znaczna ilość dostępnych kart i ich ulepszeń. Dodatkowo omówiono system skrzynek i nagród, bardzo zbliżony do tego znanego nam ze starszych tytułów z kuźni wydawcy.

Gdzie można zagrać?

Clash Mini wyszło równolegle na urządzenia z systemem Android oraz iOS. Kraje ze wczesnym dostępem to Finlandia, Dania, Islandia, Norwegia, Szwecja oraz Kanada. Obszar objęty betą jest nieco mniejszy niż przy okazji tworzenia ich poprzednich tytułów, jednak dobór krajów się wiele nie zmienił. Według zapowiedzi możemy się jednak prawdopodobnie spodziewać rozszerzenia obszaru testowego.