Supercell ogłosiło plany związane z esportem w grze Clash Royale. Gracze będą mogli wygrać w przyszłym sezonie łącznie $1.600.000.

Fińskie studio gier mobilnych ujawniło część planów dotyczących esportu w jednej z ich produkcji – Clash Royale. Gracze rywalizujący w jednej z najpopularniejszych gier strategicznych na urządzeniach mobilnych, będą mogli w przyszłym roku wygrać aż $1.600.000 biorąc udział w Clash Royale League oraz Mistrzostwach Świata Clash Royale.

Dotychczas turnieje w Clash Royale opierały się na zawodnikach zakontraktowanych przez organizacje esportowe i składały się z mieszanki zmagań 1v1 oraz 2v2. Przyszły rok będzie stał pod znakiem indywidualnych zmagań, gracze nie będą musieli posiadać kontraktu żeby wziąć udział w zawodach. Co miesiąc 1000 najlepszych graczy awansuje na kwalifikacje, w których łącznie przez cały rok 2021 będzie można wygrać $600.000.

Na koniec sezonu, dwadzieścia cztery osoby z największą ilością punktów awansuje na Mistrzostwa Świata Clash Royale, gdzie do zgarnięcia będzie pozostały $1.000.000. Lista uczestników tego wydarzenia zostanie zapełniona przez kolejną ósemkę wyłonioną w kwalifikacjach ostatniej szansy.

Supercell takim sposobem wraca do korzeni esportu mobilnego, w którym liczyły się walki jeden na jednego. Zwiększona pula nagród względem poprzedniego sezonu powinna przyciągnąć większą liczbę graczy chcących zaistnieć na esportowym podwórku. Czas pokaże czy zaniechanie ścisłej współpracy z organizacjami esportowymi wyjdzie Supercellowi na dobre.