MLG Columbus 2016 wystartował na dobre. Trwający 6 dni turniej offline rangi major odbywający się w Stanach Zjednoczonych ma za sobą już pierwsze spotkania. W drugim starciu dzisiejszego dnia zagrało Luminosity przeciwko mousesport. Finalnie z wynikiem 16:13 wygrała ekipa z Brazylii.

Mecz rozpoczął się z ponad godzinnym opóźnieniem po godzinie 18. Wybrana została mapa de_mirage na skutek odrzucenia poszczególnych opcji przez drużyny:

1. Germany mousesports odrzuciło Train
2. Brazil Luminosity odrzuciło Dust2
3. Germany mousesports odrzuciło Overpass
4. Brazil Luminosity odrzuciło Cache
5. Germany mousesports odrzuciło Inferno
6. Mirage jako wybrana mapa z pozostałych

Pierwsza runda pistoletowa z łatwością wpadła na konto terrorystów, czyli Germany mousesports, dzięki bardzo ładnemu zagraniu w wykonaniu NiKo, które możecie zobaczyć poniżej.

Niestety nie wyciągnęli oni przewagi ze względu na skuteczny force antyterrorystów, gdzie pazura pokazał coldzera (3 zabójstwa) oraz TACO (2 zabójstwa). Na szczęście fer w kolejnych dwóch rundach znacząco zaprezentował swoje zdolności dzięki czemu Brazil Luminosity wyszło na prowadzenie 3:1. Kolejny pojedynek o punkt zdobyli terroryści, w dużej mierze w skutek decyzji antyterrorystów o zachowaniu broni doprowadzając do wyniku 3:2. Następne sześć rund wpadło dla brazylijskiej ekipy dzięki czemu zyskali czterorundową przewagę 6:2. Znów nastąpił chwilowy przerywnik w pogromie antyterrorystów skutkujący wynikiem 6:3. Po raz kolejny spotkaliśmy się ze zdobyciem trzech rund po sobie przez brazylijską ekipę, a następnie próbą wybicia się przez terrorystów, co dało nam wynik 9:4. Finalnie połówka kończy się z wynikiem 10:5 i wpada na konto Brazil Luminosity.

Drugą połówkę po raz kolejny w pięknym stylu rozpoczyna NiKo.

Dzięki temu zagraniu Germany mousesports doprowadza do wyniku 10:8, ale niestety nie doprowadzili do przewagi, ponieważ Brazil Luminosity nie dało wejść sobie na głowę, co udowodnili zdobywając dwie rundy- 12:8. Kolejne punkty były zdobywane bardzo wyrównaną walką, której nie było aż tak widać w pierwszej połówce. Zagrania szły po równo, ale przeważyło zdecydowanie Brazylijczyków. Po trudach ostatnich rund wygrali mapę de_mirage wynikiem 16:13.