Na oficjalnej stronie Origen pojawiło się oświadczenie, z którego wynika, że Jesper „Zven” Svenningsen oraz Alfonso „Mithy” Aguirre Rodriguez odchodzą z zespołu.

Już od dłuższego czasu mówiło się o odejściu tych zawodników z drużyny stworzonej przez Enrique „xPeke” Cedeño Martíneza. Dziś w nocy pojawiło się oświadczenie, w którym możemy dowiedzieć się o powodach rozstania z graczami.

Pełna treść oświadczenia:

„W pewnym momencie pojawiły się informacje, że planujemy zmiany w składzie wewnątrz organizacji. Spekulacje dotyczyły głównie chęci odejścia dwóch zawodników, Zvena i Mithy'ego, którzy pragną dołączyć do innego zespołu.

W tamtym czasie nie chcieliśmy komentować tych doniesień do czasu pojawienia się konkretnych informacji. Po dyskusji z wyżej wymienionymi graczami oraz ocenieniu szans na zmianę ich zdania, rozpoczęliśmy negocjacje z zainteresowaną drużyną. Były one bardzo długie i wymagające, jednak ostatniej nocy udało się osiągnąć porozumienie. Pomimo naszych prób, możemy ogłosić, że Mithy i Zven nie będą częścią zespołu.

Jest to bardzo smutna sytuacja, gdyż opuszczają nas dwaj świetni zawodnicy, a znalezienie zastępców było bardzo trudne.

Jesteśmy pewni, że pokochacie naszych nowych zawodników. Jak zawsze mamy nadzieję, że gorąco ich przywitacie i zapewnicie swoje wsparcie.”

Nie wiadomo jeszcze do jakiej drużyny dołączą Zven oraz Mithy. Bardzo dużo mówi się o G2.esports, w którym po bardzo słabym występie na Mid-Season Invitational 2016 ma dojść do zmian.

Kolejną ważną kwestią jest to, kto zastąpi były już botlane Origen. Najwięcej w kontekście dołączenia do zespołu mówi się o obecnym supporcie G2.esports, Glennie „Hybrid” Doornenbalu, oraz byłym AD Carry m.in. H2k-Gaming, Konstantinosie „FORG1VEN” Tzortziou. Oficjalna informacja ma zostać podana w ciągu najbliższego dnia.