Głosowanie na uczestników tegorocznej edycji All-Star zakończone. Wiemy już, że Marcin „Jankos” Jankowski razem z Rasmusem „Capsem” Wintherem będą reprezentować Europę w tych prestiżowych rozgrywkach.

Wraz z zakończeniem mistrzostw świata oraz sezonu rankingowego nastaje burzliwy okres transferów, zmian w grze i ogólnej zawieruchy. Aby jednak gracze, jak i widzowie, nie zapominali o rozgrywkach na najwyższym esportowym poziomie, Riot Games organizuje All-Star – nieco mniej istotny, ale nadal szalenie emocjonujący turniej. Po długim okresie głosowania graczy i widzów z całego świata wiemy już, kto będzie reprezentował poszczególne regiony.

Zacznijmy więc od tego, co z naszego punktu widzenia jest najciekawsze. Jak zostało już wspomniane, zawodnikami z ramienia League of Legends European Championship będą dwaj członkowie wicemistrzów świata czyli G2 Esports. Dla obu graczy nie będzie to pierwszy występ w tych rozgrywkach. Jankos, który zebrał 13,4% głosów, wystąpi tam po rocznej przerwie. Caps z kolei już kolejny rok może pochwalić się zdeklasowaniem konkurencji, tym razem zdobył on aż 24,4% głosów!

W innych regionach również wyłoniono lokalne gwiazdy. Honoru League Championship Series bronić mają Soren „Bjergsen” Bjergz z TSM-u oraz Yiliang „Doublelift” Peng z Teamu Liquid. Z regionu mistrzów świata wystąpi zawodnik Invictus Gaming Kang „TheShy” Seung-lok wraz z Kimem „Doinb” Tae-sangiem z FunPlus Phoenix. Przedstawicielami Korei zaś mają zostać niezmiennie będący na szczycie popularności Lee „Faker” Sang-hyeok oraz Kim „Clid” Tae-min.

Jeżeli chcecie sprawdzić dokładne wyniki głosowania z każdego regionu, zajrzyjcie tutaj. Rozgrywki All-Star 2019 odbędą się natomiast w dniach 5-7 grudnia w Las Vegas.