Za nami kwalifikacje do turnieju League of Legends, który odbędzie się podczas V4 Future Sports Festival. Oprócz polskiego Illuminar Gaming zobaczymy jeszcze jednego polaka w tych rozgrywkach. Wysek awansował razem z Rift Esports z węgierskich kwalifikacji.

Na samym początku poznaliśmy formację, które będą reprezentować Czechy i Słowację. Zamknięte kwalifikacje dla tych krajów wystartowały w tym samym czasie, co w Polsce, ale z racji tego, że dwie formacje przechodziły dalej, to i reprezentantów tych krajów poznaliśmy wcześniej. Większych niespodzianek nie było i do Budapesztu pojedzie eSuba oraz xD. Na wyniki kwalifikacji węgierskich musieliśmy, jednak czekać aż do wczoraj.

eSuba

Top – Cekutka Czech Republic

Junlge – Jejky Czech Republic

Mid – Humanoid Czech Republic

AD Carry – Nardeus Czech Republic

Support – Denyk Czech Republic

Na górnej alejce w barwach eSuba gra Cekutka, który w swoim czasie reprezentował barwy polskiego noMercy. Najmocniejszym punktem tej formacji jest środkowa alejka, gdzie będziemy mogli oglądać występy Humanoida. Do niedawna grał on w barwach Mad Lions, gdzie u boku Selfmade walczył o mistrzostwo w lidze hiszpańskiej. Szybko został on zastąpiony przez Nemesisa i przeniesiony na pozycję rezerwowego. Siłą drużyny jest niewątpliwie gra taktyczna, której kluczowym elementem jest były strzelec PSG – Nardeus.

xD

Top – Odstranovac Slovenia

Jungle – Vinxen Czech Republic

Mid – Scarlet Austria

AD Carry – Neon Slovenia

Support – Vasked Czech Republic

xD opiera się na dwóch carry z barw Millenium. Scarlet na ten moment zajmuje pierwszą pozycję na serwerze zachodnim i wydaje się być najmocniejszym punktem tej formacji. Wydaje się, że raczej będą opierać się na grze indywidualnej i w późnej fazie gry będą bazować na zdolnościach Neona. Z drugiej strony na ten moment pod względem zdolnościach indywidualnych wydają się być największym zagrożeniem Illuminar Gaming.

Illuminar Gaming

Top – Icebeasto Poland

Jungle – Tabasko Poland

Mid – Sebekx Poland

AD Carry – Woolite Poland

Support – Delord Poland

Tej drużyny nie trzeba nikomu przedstawiać. Na ten moment najmocniejsza formacja w Polsce. W kwalifikacjach do V4 Future Sports Festival mieli, jednak spore problemy przeciwko Szacie Maga+6. Reprezentanci iHG potrzebowali aż trzech map, żeby wyeliminować drużynę Kikisa w półfinale.

Rift Esports

Top – EasyFreezy Greece

Jungle – Wysek Poland

Mid – Kubu Hungary

AD Carry – Biilb0 Hungary

Support – Doope Hungary

Węgierskie kwalifikacje nie miały swojego faworyta. W rozgrywkach pojawiło się aż trzech polskich graczy i ostatecznie to Wysek okazał się być górą. Rift Esports niewątpliwie nie będzie faworytem do końcowej wygranej, ale sam udział w turnieju finałowym będzie dużą okazją do rozwoju dla tych graczy.

Pary półfinałowe prezentują się następująco:

  • Illuminar Gaming – Rift Esports
  • eSuba – xD