Po kilku tygodniach oczekiwań w końcu poznaliśmy skład Origen, który występować będzie w EU LCS podczas wiosennego splitu. Nie da się ukryć, że doczekaliśmy się wielkich zaskoczeń.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na środkową aleję, na której nie zobaczymy Enrique „xPeke” Cedeño Martíneza. Zapełnieniem luki po Tristanie „PowerOfEvil” Schrange'u, który odszedł do Misfits będzie Koreańczyk, Yoo „NaeHyun” Nae-hyun.

Kolejną ciekawostką jest ściągniecie przez Origen botlane'u związanego z Millenium, czyli Erika „Tabzz” van Helverta oraz Aleksiego „Hiiva” Kaikkonena. Pierwszy z nich występował we francuskiej organizacji przez dwa miesiące, natomiast Finowi udało się przetrwać w zespole od sierpnia ubiegłego roku.

Skład uzupełnią dwaj doskonale znani zawodnicy – Satorius oraz Wisdom. O pierwszym z nich dużo mówiło się o transferze do Schalke 04, gdzie miałby grać z m.in. Oskarem „Vander” Bogdanem. Jungler natomiast nie tak dawno temu pożegnał się z Misfits, z którym wywalczył awans do EU LCS.

Fatalna postawa Origen w trakcie 2016 roku zaowocowała zmianami, które zostały wręcz wymuszone na organizacji. Po bardzo udanym sezonie, w którym zawodnikom udało się awansować na Mistrzostwa Świata, przyszedł czas na gorsze chwile. Przez to organizacji ledwo udało się uchronić od spadku do Challenger Series.

Skład Origen:

Germany Max „Satorius” Günther – toplane
Korea, Republic of Kim „Wisdom” Tae-Wan – jungle
Korea, Republic of Yoo „NaeHyun” Nae-hyun – midlane
Netherlands Erik „Tabzz” van Helvert – AD Carry
Finland Aleksi „Hiiva” Kaikkonen – support