Końcówka ostatniego dnia fazy Rumble MSI 2022 nie zaskoczyła, choć zobaczyliśmy ciekawe spotkania. RNG wygrało przed T1 oraz G2 Esports i Evil Geniuses. A chwilę później poznaliśmy pary półfinałowe.

W trzecim i czwartym spotkaniu byliśmy świadkami dwóch stompów. Najpierw T1 wygrało w 23 minuty z Saigon Buffalo. Za to po tym Royal Never Give Up zagwarantowało sobie pierwsze miejsce w Rumble Stage. A tym samym pozbawiło PSG Talon marzeń o awansie. Chińczycy pokonali rywali w 26 minut. Lepsze zaś były dwa kolejne spotkania. Starcia G2 Esports kontra Evil Geniuses i Royal Never Give Up kontra t1 były bardzo wyrównane.

G2 Esports postawiło na bardzo agresywną kompozycję: Jax, Nocturne, Gwen, Kai'Sa i Pyke to same postacie, które mają sporo obrażeń i sposobności na inicjacje walk. To się zaś odpłaciło i w kluczowych walkach Samuraje zwyciężali. Najlepiej się spisała dolna alejka Europejczyków. Za to w ostatniej grze dzisiejszego dnia Zeus na Gwen pokazało swoją siłę na górnej alei. T1 wygrało po 32-minutowej batalii, choć nie było łatwo.

Royal Never Give Up i tak zajęło pierwsze miejsce w grupie i miało prawo wyboru rywala w półfinale. Ten dość oczywiście padł na Evil Geniuses. Chińczycy z pewnością będą sporymi faworytami w tym starciu, gdyż dwukrotnie ich ograli. Inaczej się zaś ma sytuacja w drugim półfinale. T1 raz przegrało, a raz wygrało z G2 Esports. Jednak ogólnie Koreańczycy pokazali lepszą formę w Rumble Stage. Ponadto Faker i spółka w obu grach na Samurajów prowadzili mocno w początkowej fazie gry. Myślę, że G2 jest w stanie urwać mapę, maksymalnie dwie dobrymi walkami drużynowymi, ale nie liczyłby na ich awans.

Tak prezentuje się terminarz play-offów MSI 2022:

  • Piątek 10:00 🇨🇳 Royal Never Give Up vs 🇺🇸 Evil Geniuses
  • Sobota 10:00 🇰🇷 T1 vs 🇪🇺 G2 Esports
  • Niedziela 10:00 Finał