Ostatnia kolejka letniego splitu LCK 2022 już nic kluczowego w tabeli nie zmieni i jedynie walka o miejsca 3-4 zapowiada się ciekawie. Także czas na podsumowanie zmagań w fazie zasadniczej ligi koreańskiej i spojrzenie na zbliżające się play-offy.

Niewyjaśniona jest jeszcze kwestia pierwszego miejsca w fazie zasadniczej letniego splitu LCK 2022. Te pewnie zajmie będące oczko wyżej Gen.G (15-1), jednak uważam, że nie jest to ważne. GEN i T1 to ekipy grające przynajmniej jeden poziom wyżej od pozostałych formacji w LCK. Także na kogo nie trafią w półfinale, powinni na spokojnie zwyciężyć. Chociaż patrząc na rekord w mapach, to trochę lepiej spisuje się ekipa Ruler'a gdyż przegrała w tym splicie zaledwie cztery. Najwięcej nagród MVP gier w szeregach Gen.G nagromadzili Ruler, Chovy oraz Peanut. Za to w T1 w tym aspekcie dominuje Zeus.

Na trzeciej pozycji z rekordem 11-5 plasuje się Liiv SANDBOX. Prince i spółka z pewnością są sporym zaskoczeniem, gdyż przed powrotem strzelca do składu, zajęli wiosną dopiero dziewiąte miejsce w lidze. Także przed startem lata LSB we wszelkich power rankingach było stawiane niżej od DWG KIA, DRX czy KT Rolster. Tymczasem wspomniane trzy zespoły zajmują aktualnie czwarte miejsce z rekordem 9-7. W najlepszej formie z nich jest DRX, a najgorzej ostatnio spisuje się DK. Natomiast z uwagi na bezpośrednie bilanse szansę na wyprzedzenie Liiv SANDBOX ma już tylko ekipa ShowMaker'a. Pozostała dwójka może zaś tylko powalczyć o top4 i uniknięcie LSB.

Play-offy rozpoczną się już 17 sierpnia, a 20 i 21 dnia tego miesiąca zobaczymy półfinały. Za to wielki finał odbędzie się tydzień później. Format niestety dalej nie zadowala, ponieważ LCK nie poszło z duchem czasu i nie ma tam drabinki przegranych. Także tak, jak dawno temu w Europie są ćwierćfinały między ekipami z miejsc 3-6 w fazie zasadniczej, półfinały (pierwsze miejsce wybiera rywala) i finał. Warto dodać, że rozgrywki odbędą się w LoL Park – LCK Arena z udziałem publiczności. Zwycięzca play-offów oraz drużyna z największą liczbą zgromadzonych punktów sezonowych awansują na Worldsy 2022. Za to pozostała czwórka w punktacji zagra w regionalnych finałach o dwa pozostałe miejsca na tym turnieju. Oznacza to, że Kwangdong Freecs również dalej ma szanse na występ na mistrzostwach świata.