W niedzielę, późnym wieczorem odbyła się ceremonia losowania grup 12. sezonu Mistrzostw Polski, organizowanych przez polski oddział ESL. W puli nagród turnieju znajduje się 60000 złotych, o które walczyć będzie 16 najlepszych drużyn w kraju, wyłonionych poprzez internetowe kwalifikacje.

 

Internetowe kwalifikacje trwały dwa tygodnie i pozwoliły nam wyłonić szesnaście najlepszych polskich drużyn, które przyjdzie nam oglądać w Mistrzostwach Polski. Wśród uczestników możemy wyróżnić wiele znanych na rodzimej scenie zespołów jak np. Illuminar Honor Gaming, które brało udział w tegorocznych kwalifikacjach do Challenger Series, czy Gunwa, drużynę, która kilkukrotnie wygrywała mniejsze polskie turnieje. Wysoka pula nagród skłoniła do udziału także byłych graczy League Championship Series i innych silnych lig jak chociażby Marcina „Selfie” Wolskiego, rezerwowego amerykańskiej formacji Echo Fox.

 

  • Grupa A: TDX Gaming, AlejaPC G-Master MSI, HOLOHOLOHOLO, Srebrne Miecze
  • Grupa B: Szef+6, Totalna Kompromitacja, Gunwa, Amazing Team
  • Grupa C: Ekko Logiczni, Fluffy Tail, Unknown Users, Polish Randomen
  • Grupa D: overused, CLICKSELL.PL, Illuminar Honor Gaming, Elo Drużynka Here

 

Prawdziwą grupą śmierci jest grupa D, gdzie trafiło wielu uzdolnionych graczy. Tak naprawdę tutaj może wygrać każdy z każdym. W Overused znajdziemy graczy, którzy występowali w poprzednich edycjach turnieju, ClickSell to sklejka graczy z serwera EU West, Illuminar Honor Gaming nie trzeba nikomu przedstawiać, a Elo Drużynka Here to ekipa z dużym doświadczeniem.