Poznaliśmy grupy, w jakich zmierzą się drużyny walczące o awans do Challenger Series EU. Wśród nich znajdziemy reprezentantów Polski – Szef+6.

W związku z nowym formatem kwalifikacji na tydzień przed rozpoczęciem walki ujawnione zostały grupy eliminacji Challenger Series. Wystąpią w nich cztery drużyny wyłonione z eliminacji – trzy z serwera zachodniego oraz jeden z serwera północnego – sześć zespołów z lig narodowych (polskiej, niemieckiej, hiszpańskiej, brytyjskiej, francuskiej i nordyckiej) oraz dwa najgorsze zespoły z wiosennego splitu Challenger Series EU.

Wśród drużyn znajduje się zwycięzca ESL Mistrzostw Polski, Szef+6. Drużyna Sebastiana „niQ” Robaka jako jedyny polski zespół awansował do kwalifikacji, choć wcześniej walczyło o to jeszcze Illuminar Honor Gaming. Drużyna Remigiusza „Overpow” Puscha przegrała jednak z Fnatic Academy i straciła szanse na awans. Wśród zawodników Low Priority znajdziemy jeszcze jednego polskiego gracza, Sebastiana „Sebekx” Smejkalę, który jest od niedawna midlanerem tego zespołu.

Grupa A:

European Union Low Priority
United Kingdom Fnatic Academy
Germany SK Gaming
European Union Renegades: Banditos
Denmark Tricked eSports
France Melty eSport Club

Grupa B:

Italy Team Forge
Portugal K1ck Black
Germany mousesports
Spain G2 Vodafone
Poland Szef+6
Germany EURONICS Gaming

Z każdej z grup awansują dwa zespoły. Najlepsza drużyna zmierzy się z drugą ekipą w zestawieniu. Finały rozgrywane będą w systemie „do trzech wygranych”. Zwycięzcy obu spotkań awansują do letniego splitu Challenger Series EU. Pierwsze mecze odbędą się już dwudziestego maja.