Za niedługo rusza Mid-Season Invitational, a już poznajemy składy drużyn na letni split LEC 2022. Natomiast dziś poznaliśmy datę startu rozgrywek, która jest wyznaczona na drugą połowę czerwca.

Niedawno do Astralis dołączyli: Vizicsacsi, Xerxe i JeongHoon. Za to dziś barwy MAD Lions oficjalnie zasilił Nisqy. Ponadto mówi się o potencjalnych zmianach w szeregach Misfits Gaming, SK Gaming oraz Team BDS. Także okienko transferowe rozkręciło się na całego. Ekipy zaś muszą się śpieszyć, gdyż letni split League of Legends European Championship rusza już 17 czerwca. A rozpocznie się standardowo super tygodniem z trzema dniami meczowymi. Niewiadomy jest natomiast terminarz oraz to czy zobaczymy fanów na trybunach w studiu.

Tytuły z wiosny będzie bronić G2 Esports. Jankos i spółka wygrali po znakomitej serii 12 zwycięskich map w drabince przegranych oraz w finale. Wicemistrzostwo zdobył zaś Rogue. Ekipa Trymbi'ego pokonała 3-2 trzecie Fnatic w finale drabinki wygranych i to po reverse sweep'ie. Nieco gorzej poradziły sobie: Misfits Gaming, Team Vitality oraz Excel Esports. Natomiast sporym rozczarowaniem było MAD Lions. Obrońcy tytułu zajęli dopiero siódme miejsce w fazie zasadniczej i teraz będą chcieli się odkuć. Jeszcze nie ma oficjalnej informacji, ale prawdopodobnie trzy najlepsze zespoły letniego splitu LEC awansują na mistrzostwa świata w Ameryce Północnej. Także zapowiada się ciekawa rywalizacja na najwyższym szczeblu.