Już jutro startuje najważniejsze wydarzenie roku w świecie esportowego League of Legends, czyli worldsy. Natomiast przed tym dowiedzieliśmy się, kiedy rozpoczną się przyszłoroczne rozgrywki LEC.

Dziś LEC przekazało na swoich mediach społecznościowych datę rozpoczęcia wiosennego splitu 2022 roku. Tą jest 14 stycznia, czyli do startu głównej ligi europejskiej w League of Legends pozostały ponad 3 miesiące. Niestety organizatorzy podali też informację o tym, że dalej nie zobaczymy kibiców, ani oficjalnego otwarcia offline. Za to LEC skupi się na ulepszeniu transmisji online.

W przyszłym sezonie dalej udział będzie brać 10 drużyn, jednak zobaczymy jedną nową. Team BDS zastąpi FC Schalke 04 Esports. Poza tym już teraz można się spodziewać, że wiele zespołów będzie miało zupełnie inne składy.

MAD Lions będzie broniło tytułu, Excel Esports spróbuje pierwszy raz awansować do play-offów, których format jest jeszcze nieznany. A G2 Esports będzie chciało wrócić na zwycięskie tory. To, że będzie się sporo działo, jest pewne.