Dziś światło dzienne ujrzały sensacyjne zmiany w składzie SK Gaming. Treatz przenosi się na jungle, a na pozycji wspierającego zastąpi go Jezis, czyli dotychczasowy trener formacji.

Zdecydowana większość fanów nie spodziewała się, że SK Gaming wejdzie do fazy pucharowej wiosennego splitu. Także ich wynik był sporym sukcesem, zwłaszcza jak na skład młodych talentów. W samych play-offach pokazali się całkiem dobrze, gdyż zwyciężyli jedną mapę i grali jak równy z równym z Fnatic. Jednak najwidoczniej takowy wynik nie satysfakcjonuje organizacji, która zdecydowała się na bardzo kontrowersyjne i niezrozumiałe zmiany.

Dotychczasowy jungler formacji, czyli Tynx został odsunięty na ławkę rezerwowych, a na jego roli zagra Treatz. Za to jego na pozycji wspierającego zastąpi były trener – Jezis. A w jego buty wejdzie Tom, który w wiosennym splicie pełnił funkcję asystenta trenera. Osobiście nie rozumiem, po co po świetnym splicie robić jakieś zmiany, a zwłaszcza takie polegające na przesuwaniu każdego na nieswoje role.

Treatz przez całą swoją, trwającą ponad pięć lat karierę, grał na pozycji wspierającego, więc gra na jungli będzie dla niego totalną nowością. Natomiast przestawienie się z roli na rolę nie jest niczym prostym. Jezis co prawda grywał na supporcie wcześniej, aczkolwiek przygodę związaną z profesjonalną grą zakończył po występie w ekipie Illuminar Gaming, z którą zajął czwarte miejsce w Ultralidze. Jeśli chodzi o nowego głównego trenera, to Tom zaczynał od bycia analitykiem, potem został asystentem, a teraz znowu awansował, więc nie jest to takie zadziwiające. Za to ubolewam nad tym, że tak podziwiany w 2020 roku jungler, jak Tynx, został wyrzucony po pierwszym i to całkiem niezłym splicie w LEC. Uważam, że SK Gaming się przejedzie i latem nie powalczy o najwyższe miejsca.

Cały skład SK prezentuje się tak:

  • 🇩🇪 Janik „⁠Jenax” Bartels
  • 🇸🇪 Erik „⁠Treatz” Wessén
  • 🇧🇪 Ersin „⁠Blue” Gören
  • 🇫🇷 Jean „⁠Jezu” Massol
  • 🇩🇰 Jesse „⁠Jezis” Le
  • 🇩🇰 Kristian „⁠Tynx” Østergaard Hansen (Rezerwowy jungler)
  • 🇬🇧 Thomas „⁠Tom” Diakun (Trener)