Riot Games szykuje zmiany w kolejce rankingowej na rok 2023. Nowości dotkną między innymi serii promocyjnych oraz nagrody za osiągnięcia rankingowe.

Trzynasty sezon League of Legends przyniesie spore zmiany w systemie gier rankingowych, o czym poinformowało studio Riot Games na oficjalnym blogu produkcji. Nowości zostaną wprowadzone w przyszłym roku, wraz z zakończeniem trwającego przedsezonu. Na tapet wzięto m.in. serie promocyjne oraz nagrody dla graczy.

Zacznijmy od tego, że trzynasty sezon LoL-a zostanie podzielony na dwa splity i w każdym z nich nasza ranga zostanie zresetowana. Pierwsze zerowanie rangi nastąpi klasycznie w styczniu, zaś drugie planowane jest na połowę 2023 roku, choć dokładna data jeszcze nie jest znana. Deweloperzy chcą aby gracze League of Legends czuli cel rozgrywki przez cały rok, a większość z nich mniej więcej w połowie osiąga swoje maksimum i traci motywacje do dalszego wspinania się.

Drugą bardzo ważną zmianą jest usunięcie serii promocyjnych „do trzech wygranych” pomiędzy kręgami, a zastąpienie ich seriami „do dwóch wygranych”. Oznacza to, że łatwiej będzie przeskoczyć na przykład ze Srebra do Złota, choć zmniejsza się również margines błędu.

Aby dodać graczom Ligi Legend jeszcze więcej motywacji do systematycznego rozgrywania meczów rankingowych, Riot Games odświeża system nagród za split. Wcześniej można było zdobyć zaledwie dedykowane emotki, a teraz studio będzie kusić fanów Ligi dodatkowymi skrzyniami i kluczami Hextech, a nawet innymi przedmiotami kosmetycznymi.

Na sam koniec, Chris „cwal” Wallace, projektant gry League of Legends, poinformował o możliwości zdobycia Zwycięskiego skina nawet jeśli gracz nie osiągnie Golda w danym sezonie. Będzie to możliwe przez rozegranie „naprawdę dużej liczby meczów w sezonie”, ale nie podano o jaka liczba będzie magiczną granicą.