Doczekaliśmy się pierwszej zmiany w składzie jednej z drużyn grających w europejskiej lidze LCS. Tym razem padło na jednego z najbardziej znanych zawodników, FORG1VENa.

Kilka chwil temu oficjalna strona Origen poinformowała, że w miejsce greckiego AD Carry, Konstantinosa “FORG1VEN” Tzortziou, podczas najbliższej kolejki EU LCS na tej pozycji zagra… znany midlaner Enrique “xPeke” Cedeño. Jak się okazuje, Hiszpan będzie pełnić tę funkcję przez najbliższy czas, do momentu znalezienia stałego zastępstwa.

Powodem tejże zmiany ma być brak motywacji Greka do dalszej gry na profesjonalnej scenie. Od pewnego czasu mówiło się, że zawodnik nie potrafi odnaleźć wspólnego języka z pozostałymi zawodnikami grającymi w Origen.

Co ciekawe, miejsce zwolnione przez Greka zajmie dotychczasowy rezerwowy midlaner zespołu, Enrique “xPeke” Cedeño. Jest to o tyle zaskakujące, że taka zmiana pozycji na profesjonalnej scenie nie zdarza się często.

Do Origen FORG1VEN dołączył przed obecnym splitem. Od tego momentu rozegrał w zespole cztery oficjalne spotkania, nie zaliczając żadnego zwycięstwa.