Po triumfalnym zwycięstwie T1 na Worlds 2023 pojawiły się intensywne spekulacje na temat przyszłości składu, a zwłaszcza bardzo poszukiwanego top lanera, Choi „Zeusa” Woo-je. Niedawne przecieki od osobowości e-sportowej i byłego trenera HanYi sugerowały, że Zeus mógł przyjąć znaczną obniżkę wynagrodzenia, aby pozostać w T1, wywołując debaty na temat dynamiki finansowej na scenie e-sportowej League of Legends.

Sprzeczne doniesienia na temat negocjacji płacowych Zeusa

Początkowe twierdzenie HanYi wskazywało na to, że Zeus otrzymał oferty, które podwoiły ofertę płacową T1. Ponieważ LCK wprowadziło limity wynagrodzeń, T1 było ograniczone w oferowaniu większych pieniędzy, chyba że dostosowało zarobki innych graczy. Pojawiło się jednak roszczenie wzajemne, sugerujące, że T1 w rzeczywistości przedstawiło Zeusowi hojną ofertę w wysokości 4 mln USD, podważając narrację o obniżce płac. Sprzeczne doniesienia dodały tajemniczości procesowi decyzyjnemu Zeusa.

Zwycięski skład T1 trzyma się razem

Pomimo niepewności związanej z negocjacjami kontraktowymi Zeusa, fani T1 otrzymali uspokajającą wiadomość, że cały zwycięski skład Worlds, w tym Zeus, przedłużył swoje kontrakty. Stwierdzenie HanYi: „Roczna końcowa pensja Zeusa jest o połowę niższa niż w chińskiej drużynie”, podniosło brwi, podkreślając poświęcenie Zeusa, aby pozostać w drużynie. Zaangażowanie graczy T1 w kontynuowanie wspólnej podróży wskazywało na ich determinację, by osiągnąć jeszcze większe wyżyny w 2024 roku.

Wgląd w wynagrodzenia graczy T1

Jeszcze bardziej podsycając spekulacje, pojawiła się podobno lista wynagrodzeń graczy LPL i LCK, rzucając światło na krajobraz finansowy składu T1. Wyciekły informacje sugerujące, że Zeus miał kuszące oferty od Hanwha Life Esports i JDG, wynoszące odpowiednio 3,5 mln i 3,7 mln USD. Jednak kontrpropozycja T1 w wysokości 4,2 mln USD sprawiła, że byli gotowi zainwestować znaczne środki w zatrzymanie swojego gwiazdora. Wyciekły szczegóły wynagrodzeń innych graczy T1, w tym Faker, Gumayusi i Keria, dodały głębi do trwającej narracji o wycenach graczy.

Nierozwiązana zagadka oferty Zeusa

Wśród zawiłej sieci plotek i sprzecznych raportów, prawdziwy zakres obniżki wynagrodzenia Zeusa, jeśli w ogóle, pozostaje nieuchwytny. Możliwość podwyższenia oferty T1 w połowie negocjacji dodatkowo komplikuje narrację. Niezależnie od tego, T1 wydaje się szczycić jednym z najdroższych składów w LCK, sygnalizując swoje zaangażowanie w stworzenie potężnego zespołu zdolnego do utrzymania dominacji w lidze.

Niezachwiana jedność T1 wśród zmian w składzie LCK

Podczas gdy LCK doświadcza znaczących zmian w składzie, decyzja T1 o utrzymaniu zwycięskiego składu na Mistrzostwach Świata mówi wiele o wierze zespołu w ich wspólną siłę. To, czy inne drużyny mogą rywalizować ze spójnością i umiejętnościami T1, dopiero się okaże, przygotowując grunt pod elektryzujący sezon 2024 w e-sporcie League of Legends.